Otthonfelújítási támogatás 2024 – nagyon jó hír érkezett a Magyar családoknak!

Otthonfelújítási támogatás 2024

Otthonfelújítási támogatás 2024 – nagyon jó hír érkezett a Magyar családoknak!

Otthonfelújítási támogatás 2024 – nagyon jó hír érkezett a Magyar családoknak! Újraindulhat a lakásfelújításokat segítő program. Azt egyelőre nem tudni, hogy milyen forrásból, mekkora keretösszeggel, vissza nem térítendő támogatás vagy kamattámogatott hitelkonstrukció útján indul a projekt.




( Friss hírek, bejelentések itt )

Otthonfelújítási program keretében kiegészül a január elsején rajtoló CSOK plusz – írja az Index. A konstrukció nem új keletű, otthonfelújítási program korábban is volt, most pedig finomhangolva térhet vissza a piacra. A portál megkeresésére a kormány elismerte, hogy készülőben van egy támogatási program, ám a kidolgozása még gyerekcipőben jár.

A cikk szerint a szakemberek arra számítottak, hogy a nagyvárosi CSOK helyére belépő CSOK plusz követelményeibe beépítik az energiahatékonysági előírásokat. Szerintük ugyanis a 2022. december 31-én kivezetett otthonteremtési támogatási program mérlegének negatív oldalára az írható fel, hogy szinte bármire felhasználható volt.





Az otthonfelújítási program lehetséges folytatásáról jelenleg tárcaközi, szakmai egyeztetések zajlanak.

Azt tehát egyelőre nem tudni, hogy milyen forrásból, mekkora keretösszeggel, vissza nem térítendő támogatás vagy kamattámogatott hitelkonstrukció útján indul-e a projekt, valamint azt is homály fedi, hogy egy háztartás számára mekkora támogatási vagy hitelösszeg állhat rendelkezésre, a program kidolgozása azonban elkezdődött.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium Lakáspolitika Fejlesztéséért Felelős Főosztályának megküldött javaslat konkrét számításokkal támasztja alá, hogy a vállalkozási ár egyharmada visszakerül a költségvetésbe, ami 12 millió forintos felújítási költséggel kalkulálva éppen 4 milliós adó- és járulékbevétel.




Az állami bevétel számításakor a felújításnál a következő tételekkel számolnak:

  • az anyagoknál  27 százalék áfa,
  • a munkadíjnál a munkáltatótól 13 százalék szocho,
  • a munkavállalótól pedig 15 százalék személyi jövedelemadó  és
  • 18,5 százalék társadalombiztosítási járulék,
  • valamint a vállalkozások eredményéből 9 százalék társasági adó.

Ez összességében  pontosan annyi, mint amennyi vissza nem térítendő támogatás összege.



error: Content is protected !!