Nemcsak a szülők, diákok és tanárok számára okoz fejtörést az iskolakezdés, hanem az is kérdés, hogy a kiskereskedelemben milyen kiegészítő termékeké lesz a főszerep. Inkább a füzeteket, iskolatáskákat, vagy a digitális eszközöket, esetleg az íróasztalokat, vagy az ergonomikus székeket viszik a szülők a korábbi éveknél nagyobb mennyiségben.
Itt a 2021/2022 Tanév rendje >>> MEGNÉZEM!!!
Az idei tanév ismét a hagyományos tantermi körülmények között kezdődik, persze nem lehetünk biztosak benne, meddig fog ez tartani, és hogy újra digitális tanrendre kell-e majd átállni. Megkérdeztük a legnagyobb áruházláncokat, érezhető-e bármilyen attitűd változás a vásárlók részéről, és arról is beszéltek nekünk, hogyan készülnek az idei tanévre a választékkal. Úgy tűnik, hogy az iskolakezdési szezon igazi berobbanására még várni kell a vásárlói érdeklődést tekintve, viszont a termékkínálat alapján a boltláncok felkészültek a magyar diákok tantermekbe való visszatérésére.
GYORSKÖLCSÖN MÉG MA! BÁRLISTÁSOKNAK IS: KATTINTSON IDE
A 2021/2022-es tanév előre láthatóan a pandémia előtt megszokott hagyományos formában indul, és az előző évvel ellentétben idén a tanév rendjét is időben kihirdették. A tanév azonban így sem indul kihívások nélkül. A pedagógushiány például egyre nagyobb gondot okoz. Szakemberek szerint jóval több, mint tízezer tanár és tanító hiányzik a rendszerből.
A legsúlyosabb a helyzet Budapesten és Pest megyében, pusztán az üres állások alapján, viszont a kisvárosokban, falvakban még nehezebb feladat egy-egy állás betöltése. A 2023/2024-es tanévben érettségizőknek pedig már most a megváltozott érettségi vizsgakövetelményekre gondolva kell majd folytatniuk a felkészülést a hátralévő tanulmányaik alatt.
Bonyolítja a helyzetet a járvány szakértők által rebesgetett fokozódása, és lehetséges negyedik hulláma, ami esetén az oktatást valószínűleg nem teljes digitális átállással, hanem valamilyen hibrid megoldással próbálnák megoldani.