Itt is bevezetik az online fizetést!
Hamarosan forradalmi változás jön a horvát autópályákon, ahol a sofőröknek egy teljesen új, digitális útdíjrendszerhez kell alkalmazkodniuk. A változás 2027 elejére várható, amikor eltűnnek a hagyományos útdíjbeszedő kapuk a sztrádákon. A remények szerint ezzel megszűnik az a gyakori probléma, hogy a turistáknak a forgalmas szezonban hosszan kell várakozniuk a fizetőpontoknál.
A következő hónapokban Horvátország teljesen modernizálja útdíjrendszerét, és fokozatosan digitális rendszerre cseréli a meglévő kapukat. Már 2027. február végéig körülbelül 212 fizetőkaput és 1744 kamerát helyeznek üzembe. A fejlesztések az A3-as autópályán kezdődnek Zágráb és Lipovac között.
A jövőben a sofőrök úgy fizethetik majd az útdíjat, hogy például a motorkerékpárok és legfeljebb 3,5 tonnás járművek esetében digitális rendszám-regisztrációt alkalmaznak. Ehhez előzetesen regisztrálni kell egy online portálon, ahol bankkártyaadatok megadásával történik a fizetés. Az útdíjat ezután automatikusan levonják a megadott számláról – állítja a Heute nyomán az Economx.
Hírkereső friss top hírek percről percre