HÉTFŐTŐL ITT NEM LESZ SE ÓVODA SE ISKOLA!!! FONTOS BEJELENTÉS >>>

HÉTFŐTŐL ITT NEM LESZ SE ÓVODA SE ISKOLA!!! FONTOS BEJELENTÉS >>>

GYORSHÍR: Nem kötelező HÉTFŐTŐL az óvoda és az iskola sem KÖTELEZŐ:

A kormány tegnap foglalkozott az iskolák kinyitásával, a fontosabb döntésekről Orbán Viktor és Gulyás Gergely már beszámolt – kezdte Maruzsa Zsoltán köznevelésért felelős államtitkár. A felső tagozatos általános iskolásoknak május 10-ig marad az online oktatás, április 19-től kinyitnak az óvodák és az általános iskolák alsótagozatos osztályaiban visszatér a jelenléti oktatás.

NYERJ EGY 100 EZRES BANKKÁRTYÁT, INGYEN REGISZTRÁCIÓ ITT: MEGNÉZEM >>>

Kiemelte, az óvodában a részvétel nem kötelező, aki meg tudja oldani, az az intézményvezetővel egyeztetve otthon tarthatja a gyermekét. Arra számítunk, hogy az első időszakban a gyermekek fele-kétharmada megy majd óvodába, aztán ez fokozatosan növekedni fog – mondta Maruzsa.

Az iskolák alsó tagozatában is hasonló lesz a helyzet: az igazgató engedélyezheti a távolmaradást, de arra számítanak, hogy a diákok nagyobb része jelen lesz a tantermekben. Arra nincs lehetőség, hogy ezzel párhuzamosan digitálisan is folytatódjon az oktatás, arra viszont van, hogy a tananyagot és a házifeladatot megkaphassák a hiányzó gyerekek. Az alsótagozatos gyerekeknek nagy szüksége van a tanáraira, az óvodásoknak pedig az óvónőkre – ezért is született ez a döntés Maruzsa elmondása szerint.

Kiemelte, hogy az óvodák és az iskolák a tanévkezdéstől márciusig látott rendhez térnek vissza, tehát továbbra is kötelező lesz a fertőtlenítés és a lázmérés. A Nemzeti Pedagóguskar és a pedagógus szakszervezetek üdvözölték ezeket a döntéseket – mondta az államtitkár.

Az oktatásszervezés terén minden helyben racionálisan megoldható védelmi intézkedésre lesz lehetősége az iskoláknak, és megértik azt is, ha a szülők nem engedik el otthonról a gyerekeket – mondta el Maruzsa. Azt azonban kizárta, hogy minden iskolai osztályt megfelezzenek, és párhuzamosan szervezzék a jelenléti és a digitális oktatást is. Nincs ehhez meg a munkaerő, nem várhatjuk el a tanároktól, hogy dupla munkát végezzenek.

Elmondta, hogy a hatályos jogszabályok kellően rugalmas keretet adnak a hiányzások kezelésére, a tárca nem tart szükségesnek semmilyen újabbak bevezetését. Az most is él, hogy év végén osztályozó vizsgát kell tennie azoknak a diákoknak, akik hiányzásai meghaladták a 250 órát, és nincs elég érdemjegye az osztályozáshoz. Ettől nem fognak eltekinteni, ez nem érdeke a gyerekeknek sem – tette hozzá az államtitkár.

Hétfőn legfőbb tudásuk szerint és elszántságuk szerint vegyék fel a munkát – kérte a tanároktól Maruzsa.