1 perce érkezett Nyugdíjasok és 65 év felettiek figyelem! Megérkezett a hír amit NAGYON vártunk!
1 perce érkezett Nyugdíjasok és 65 év felettiek figyelem! Megérkezett a hír amit NAGYON vártunk! Két hét múlva, a februári ellátással kapják kézhez az érintettek a 13.-ik havi nyugdíjat.
A hírt Varga Mihály osztotta meg egy Facebook-posztban.
A pénzügyminiszter azt írta: a költségvetés biztosítja a 13. havi nyugdíjak kifizetéséhez szükséges 520,5 milliárd forintot, így a februári ellátással együtt összesen 1041 milliárd forintot fordítanak a nyugdíjakra.
A nyugdíjasok februárban átlagosan 460 ezer forintot kapnak kézhez.
Emlékeztetett: a kormány 2010-ben azt az ígéretet tette, hogy megőrzi a nyugdíjak értékét, ezt be is tartotta.A nyugdíjak összegét 2010 óta közel a több mint a kétszeresére emeltük, vásárlóerejüket pedig 20%-kal javítottuk – fogalmazott a tárcavezető.
A kormány tavaly 18,5 százalékkal emelte a nyugdíjakat, idén további 6 százalékkal toldja meg ezt.
A baloldal elvette, mi visszaadjuk – tette hozzá a miniszter.

Kiss Tibor (hiteles) pályakezdő újságíróként csatlakozott a Hitelfórum
csapatához, érdeklődése [pl. pénzügyek, politika, friss hírek] célja, hogy a cikkek naprakészek és az olvasók számára könnyen befogadhatók legyenek. Több Wikipédia és lap.hu oldal szerkesztője. Adatvédelem