Vége, Betiltják ezt is Magyarországon!
Vége, Betiltják ezt is Magyarországon! Fontos döntések előtt áll az országgyűlés.
CIKKÜNK FRISSÜLT:
Tilos lesz 18 év alattiaknak energiaitalt értékesíteni, illetve kiszolgálni. A parlament kedd délelőtt 174 szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül elfogadta a KDNP-s Hollik István és Nacsa Lőrinc törvényjavaslatát, amit még tavaly áprilisban nyújtottak be. A törvénymódosítás a kihirdetése után harminc nappal lép hatályba, azaz várhatóan júniustól már nem vehetnek maguknak energiaitalt a tinédzserek. A javaslatra a Fidesz–KDNP politikusai mellett a DK, az MSZP, a Momentum, a Jobbik, a Mi Hazánk, a Párbeszéd jelen lévő képviselői és a függetlenek is igennel szavaztak.
A képviselők kedden többek között a családtámogatások bővítéséről, az anyák kedvezményéről és az energiaitalok fiatalkorúaknak való árusításának tilalmáról is szavazhatnak. A veszélyhelyzet meghosszabbítása és Magyarország kilépése a Nemzetközi Büntetőbíróságból szintén terítékre kerül.
Friss hírek
A veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatos törvényjavaslatról, valamint számos, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő előterjesztésről is szavaz keddi ülésén az országgyűlés, amely dönthet arról is, hogy 18 éven aluliaknak tilos lesz energiaitalt eladni – írja az MTI.
Az országgyűlési honlapon olvasható napirend szerint az ülés 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
A képviselők dönthetnek arról a törvényjavaslatról, amely alapján tilos lesz 18 éven aluliaknak energiaitalt eladni.
Szavaznak a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról és kezeléséről szóló törvény módosításáról, amellyel az országgyűlés felhatalmazza a kormányt, hogy a veszélyhelyzetet november 14-ig meghosszabbítsa.
A határozathozatalok között szerepel az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségével összefüggésben egyes törvények módosítása, továbbá a kábítószer előállításának, használatának, terjesztésének, népszerűsítésének tilalmával összefüggő törvénymódosítások.
Dönthetnek több, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő javaslatokról, valamint az automata bankjegykiadó gépek telepítéséről szóló előterjesztésről.
A határozathozatalok után tárgyalják azt a törvényjavaslatot is, amellyel az országgyűlés felhatalmazást ad arra, hogy Magyarország kilépjen Nemzetközi Büntetőbíróságból, ezt tartalmazza az Egyesült Nemzetek Diplomáciai Konferenciája által, a Nemzetközi Büntetőbíróság Rómában elfogadott Statútumának, és a Nemzetközi Büntetőbíróság kiváltságairól és mentességeiről szóló, New Yorkban elfogadott megállapodás felmondásáról szóló előterjesztés.
Általános vita lesz az autóbuszos közlekedési szolgáltatók esetében a piacfelügyeleti díjakat differenciáló, a közlekedési ágazat egyes kérdéseinek rendezéséről szóló javaslatról, továbbá a hadtörténeti örökség elemeit részletesen szabályozó, a kulturális örökség védelméről szóló törvény módosításáról.
Sűrű nap vár a képviselőkre
Napirenden szerepel a magyar és az orosz kormány közötti, a magyarországi atomerőmű építésének finanszírozásához nyújtandó állami hitel folyósításáról szóló megállapodás módosításának 2. jegyzőkönyve. A nemzetközi szerződést a kormány már veszélyhelyzeti rendelettel kihirdette, most a törvényi szintű kihirdetés a cél.
Megvitatják a tudományos fokozatot szerzők számát növelni célzó, a felsőoktatási, kulturális, innovációs tárgyú és kapcsolódó törvények módosítását, valamint az otthonfelújítási kölcsönhöz kapcsolódó kedvezőbb hitelbírálati jövedelemszámítást kiterjesztő, az egyes családügyi és családtámogatási vonatkozású törvények módosítását.
Göd és Esztergom is ingatlanhoz jut – egyebek mellett a helyi sport és ifjúsági feladatok hatékonyabb ellátása, turisztikai célok megvalósítása, kulturális örökség helyi védelme céljából – az állami vagyonelemek ingyenes tulajdonba adásáról szóló törvényjavaslat alapján.
A képviselők megvitatják az energetikai versenyképesség növeléséről szóló módosításokat, valamint az ugyancsak jogharmonizációs célú, a digitális államhoz kapcsolódó egyes törvények módosítását.