KERESETPÓTLÓ JUTTATÁS CSAK INTENZÍV KÉPZÉS ESETÉN ÁLLAPÍTHATÓ MEG ( amennyiben az elméleti képzés vagy az egyidejűleg folytatott elméleti és gyakorlati képzés időtartama hetente legalább a húsz órát eléri ).
ellatas-megnevezese
A KÉPZÉSI TÁMOGATÁS CÉLJA az álláskeresők vagy a munkaviszonyban állók elhelyezkedési esélyének javítása, illetve a munkahely megtartásának elősegítése.
A KÉPZÉSI TÁMOGATÁS FORMÁI:
a) kereset-kiegészítés vagy keresetpótló juttatás;
b) a képzéssel kapcsolatos költségek megtérítése (részben vagy egészben megtéríthető a képző intézmény által megállapított képzési költség, valamint a képzéshez kapcsolódó szállás, élelmezés és a helyi, illetőleg helyközi utazás költsége).
A KERESETPÓTLÓ JUTTATÁS ÖSSZEGE nem lehet alacsonyabb a megállapításakor hatályos közfoglalkoztatási bér 60 százalékánál, és nem haladhatja meg a megállapításakor hatályos közfoglalkoztatási bér összegét.
A KERESETKIEGÉSZÍTÉS a képzést megelőzően elért átlagkereset és a képzés alatt elért kereset különbözetéig terjedhet.
igenybenyujtas-formaja
A KORMÁNYHIVATAL MINDEN ÉVBEN MEGHATÁROZZA ÉS NYILVÁNOSSÁGRA HOZZA AZOKAT A KÉPZÉSI IRÁNYOKAT, AMELYEKHEZ TARTOZÓ KÉPZÉSBEN TÖRTÉNŐ RÉSZVÉTELHEZ MÉRLEGELÉSI JOGKÖRBEN TÁMOGATÁS NYÚJTHATÓ.
A járási (fővárosi kerületi )hivatal választja ki a” Jogosultság feltételei” részben említett jogosultsági csoportba tartózó, vele együttműködő személyek közül azokat, akiknek a képzésben történő részvételét javasolja.
Ezután a járási (fővárosi kerületi) hivatal és az általa kiválasztott személy együttesen választja ki a képzés irányát.
Ezt követően a kirendeltség tájékoztatást nyújt a képző intézményekről, amelyek az általa vezetett jegyzék szerint a kiválasztott képzési iránynak megfelelő képzést folytatnak. Ha több ilyen intézmény szerepel a kirendeltség által vezetett jegyzékben, ezek közül a képzésben részt venni kívánó személy választja ki a neki megfelelő intézményt.
folyositas
A járási (fővárosi kerületi) hivatal – a képzésben résztvevő személy részére
-HAVONTA UTÓLAG FOLYÓSÍTJA a keresetpótló juttatást, valamint a költségtérítésnek a szállás és az élelmezés költségeit tartalmazó részét;
– MEGELŐLEGEZHETI a helyi, illetőleg helyközi utazás költségeit amennyiben azt részben vagy egészben megtéríti.
NEM FOLYÓSÍTHATÓ KERESETPÓTLÓ JUTTATÁS AZOKRA A NAPOKRA, amelyeken a képzésben résztvevő személy neki felróható okból óralátogatási kötelezettségének nem tett eleget. Ebben az esetben a keresetpótló juttatást – erről szóló külön határozat nélkül – a mulasztás napjára járó keresetpótló juttatás összegével csökkentett összegben kell folyósítani.
megjegyzes
FOGALOM MEGHATÁROZÁSOK ( az ellátásra való jogosultság szempontjából): ÁLLAMI FOGLALKOZTATÁSI SZERV: a járási (fővárosi kerületi )kormányhivatal foglalkoztatási osztálya (volt munkaügyi központ) ÁLLÁSKERESŐ az a személy, aki a) a munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, és b) oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, és c) öregségi nyugdíjra nem jogosult, rehabilitációs járadékban, valamint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiban nem részesül és d) az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és e) elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik, és akit f) az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántart.
igenybenyujtas-helye
A kérelmezőt álláskeresőként nyilvántartó járási (fővárosi kerületi) kormányhivatal foglalkoztatási osztálya.