Pályázatok 2022/2023: Otthon melege program 2022/2023, Lakásfelújítási támogatás, Energetikai pályázat, Szigetelés, Tetőcsere, Fűtés korszerűsítés, Családi ház felújítási pályázatok 2022/2023

Pályázatok 2022/2023

Az elmúlt évek során az Otthon Melege Program többféle alprogram keretében is lehetőséget biztosított fűtéskorszerűsítés elvégzésére. Jelenleg sajnos a pályázat nem fut, és előre nem lehet tudni azt sem, hogy újra fog-e indulni. Ha Ön is ezen a pályázaton szeretne indulni, mindenképp meg kell várnia a pályázati felhívás közzétételét, ebben lesz ugyanis meghatározva, hogy pontosan milyen fejlesztésekre jár támogatás és milyen fejlesztésekre nem.  Ha feliratkozik, az Energetikai Pályázati Központ automatikusan árajánlatot küld Önnek, ha a támogatási felhívást közzéteszik. A kiírást követően minimum 30 nap fog rendelkezésre állni az anyagok összeállítására, így nem kell attól tartania, hogy lemarad a lehetőségről.

A fűtéskorszerűsítés a legjobb befektetés

A fűtéskorszerűsítés az egyik leggyorsabban megtérülő energetikai beruházás. Egy egyszerű kazáncsere akár azonnali, 20%-os megtakarítást eredményezhet a fűtésre fordított havi költségben. Egy korszerű épületgépészeti berendezés hatásfoka szinte minden esetben jelentősen jobb, mint a 10-20 éve gyártott típusoké. Önnek azt érdemes mérlegelnie, hogy a készülékcsere költségei hogyan aránylanak az évente várható megtakarításhoz.

Az Otthon melege program 2021-ben is elérhető lesz?

Még nem tudjuk!!!

Hazánkban rengeteg lakásban jelent problémát az elavult fűtési rendszer. A melegítőtestek hatalmas mennyiségű energiát emésztenek fel működés közben, ami egyrészt rendkívül sokba kerül, másrészt pedig a környezetre nézve is kedvezőtlen hatást gyakorol.

A pályázattal elnyerhető támogatás célja

A pályázati program által nyújtott támogatás az energiamegtakarítást, illetve a fűtőtestek működtetése miatt kialakuló felesleges széndioxid kibocsátás csökkentését célozza meg.

Ennek megfelelően az elnyert összegből az elavult, mára már korszerűtlennek számító radiátorok cseréje valósítható meg.

KORÁBBAN EZEK VOLTAK A FELTÉTELEK:

Amennyiben a lakásban régi típusú radiátorok üzemelnek, akkor azok cseréjére, költségmegosztó rendszerre való bekapcsolására is sor kerülhet.

Ha pedig a lakóegységekben már korábban felszerelésre kerültek a költségmegosztók, de a szükséges adatgyűjtő készülékek még hiányoznak, akkor azok létesítésére is lehetőséget kínál a pályázati program.

A pályázattal elnyerhető támogatás mértéke

Az Otthon melege program összesen 2 milliárdos keretösszeggel, vissza nem térítendő támogatást biztosít az érintetteknek. Mértéke az elszámolható bruttó költségek 10-15%-a lehet, a felső határ lakásonként 350.000 Ft, társasházanként pedig 75.000.000 Ft.

Így oszlik el az országban a támogatás

A rendelkezésre álló, 2 milliárdos keretösszeg régiónkét kerül elosztásra a távhővel ellátott lakásszám figyelembevételével.

E szerint Közép-Magyarország, azaz Pest megye és a főváros részesülhet a legnagyobb mértékben a pályázati pénzből, az ott található társasházak legfeljebb 797 400 000 Ft-ot kaphatnak.

Továbbá a maximális igényelhető összeg országrészenként:

  • Közép-Dunántúl 312 400 000 Ft,
  • Dél-Dunántúl 185 400 000 Ft,
  • Nyugat-Dunántúl 159 400 000 Ft,
  • Észak-Magyarország 200 800 000 Ft,
  • Dél-Alföld 150 200 000 Ft,
  • Észak-Alföld pedig 194 400 000 Ft

Kik jogosultak a támogatás igénybevételére?

Az Otthon melege program 2021 támogatásra azok a magyar adóazonosító jellel rendelkező, cselekvőképes, nagykorú természetes személyek adhatják be a pályázatot, akik a beruházással érintett ingatlanban tulajdonjoggal rendelkeznek.