Nyugdíjfolyósító

Óriási bejelentés jött a nyugdíjkiegészítésről – A magyar nyugdíjasok pénzét érinti!

Óriási bejelentés jött a nyugdíjkiegészítésről – A magyar nyugdíjasok pénzét érinti!

Óriási bejelentés jött a nyugdíjkiegészítésről – A magyar nyugdíjasok pénzét érinti! A magyar lakosság jelentős mértékben túlbecsüli azt az összeget, amit havonta meg kellene takarítaniuk ahhoz, hogy később érdemben kiegészíthessék nyugdíjukat – derül ki az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) megbízásából készült kutatásból.

A felmérés arra hívja fel a figyelmet, hogy ez a “tévedés” megakadályozhatja azokat, akik valójában megtehetnék, hogy elkezdjék az öngondoskodást és ezzel biztosítsák időskori jövedelmüket.

Hitelfórum.hu

A kutatás két fontos részre összpontosított: az egyik részben a válaszadókat arra kérdezték rá, mennyit gondolnak, hogy havonta kellene megtakarítaniuk annak érdekében, hogy a jövőben 50, 100 vagy 200 ezer forinttal növelhessék nyugdíjukat. A másik részben pedig a valóságban szükséges összegeket hasonlították össze a válaszadók által becsült összegekkel.

A felmérés eredményei azt mutatják, hogy a magyarok jelentős mértékben eltúlozzák a szükséges havi összegeket, amit nyugdíjuk kiegészítésére tartanak szükségesnek.

Például, ha 50 ezer forintos kiegészítés a cél, a huszonéves férfiak és nők átlagosan közel 25 ezer és több mint 29 ezer forintos havonta megspórolandó összeget becsülnek szükségesnek. A valóságban azonban elegendő lenne mindössze 8300 és 5600 forintot havonta félretenniük.

Ez a korosztály érintett:

A 35-45 éves korosztály esetében is hasonló a helyzet, bár kisebbek a különbségek. A férfiak átlagosan kétszer, a nők pedig 1,7-szer többet saccolnak, mint amennyi valójában szükséges lenne.

Amikor a válaszadókat arról kérdezték, hogy 100 ezer forintos nyugdíjhoz mennyit kellene havonta megtakarítaniuk, hasonló eltérések mutatkoztak. A felmérés azt is kimutatta, hogy minél magasabb a tervezett nyugdíjkiegészítés, annál nagyobb a különbség a válaszadók becslése és a valóságosan szükséges összeg között.

A felmérés rávilágít arra, hogy a téves elképzelések a pénzügyi tervezés során akadályozhatják az embereket az öngondoskodás elkezdésében. Ennek eredményeként sokan, akik valójában képesek lennének a megfelelő összeget félretenni, mégsem kezdenek hozzá az öngondoskodáshoz, ami hosszú távon negatívan befolyásolhatja időskori jövedelmüket.

A tudatosabb pénzügyi tervezés és az információk pontosabb áttekintése segíthet abban, hogy az emberek valósághűbben számoljanak a nyugdíjra való felkészülés során.