Site icon Hitel fórum – családi pénzügyek

Nyugdíj, szolgálati idő lekérdezése egyszerűen az Ügyfélkapuról – TELJES ÚTMUTATÓ!

nyugdíj szolgálati idő lekérdezése ügyfélkapu

nyugdíj szolgálati idő lekérdezése ügyfélkapu

Nyugdíj, szolgálati idő lekérdezése egyszerűen az Ügyfélkapuról – TELJES ÚTMUTATÓ!

Nyugdíj, szolgálati idő lekérdezése egyszerűen az Ügyfélkapuról – TELJES ÚTMUTATÓ!A szolgálati idő azoknak az időszakoknak az összessége, amelyeket a nyugdíjrendszer elismer – például amikor nyugdíjjárulékot fizettél munkaviszonyban, vagy megállapodásod volt arról –, és amelyek alapján később meghatározzák:

Fontos hírek minden nap

Fontos, hogy a szolgálati idő nem mindig egyezik meg a jogosultsági idővel: előbbi csak az aktív járulékfizetéssel töltött hétköznapokat jelenti, utóbbi viszont magában foglalja a gyermeknevelést, a GYES/GYED-et, nők kedvezményes nyugdíjazását és más, speciális időszakokat is .

Mi tartozik bele?

A szolgálati időbe beszámítható időszakok közé tartozik például:

Nem számít bele például: fizetés nélküli szabadság, sorkatonaság, nappali tagozatos tanulmányok, vagy olyan időszak, amikor járulékfizetési kötelezettség nem állt fenn (például katás vállalkozás, ha nem volt járulék)

Mi a minimális szolgálati idő az öregségi nyugdíjhoz?

A teljes öregségi nyugdíjhoz jelenleg legalább 20 év (240 hónap) szolgálati idő szükséges a nyugdíjkorhatár – ma jellemzően 65 év – betöltése mellett. Más típusú ellátások, például korkedvezményes nyugdíj vagy táncművészi járadék esetén eltérő számítás érvényes.

Mi változott? Az Ügyfélkapu+

A digitális ügyintézés folyamatosan fejlődik, és mostantól az Ügyfélkapu+ felületén egy helyen lekérdezheted a szolgálati idődet, és elindíthatod az adategyeztetési eljárást, ha szükséges.

Ez a fióktelep-szabványosított rendszer az alábbi előnyöket tartalmazza:

Ügyintézési lépések lépésről lépésre

  1. Lépj be a magyarorszag.hu oldalra, és jelentkezz be az Ügyfélkapu+ fiókoddal.

  2. A bal oldali menüsoron kattints a Nyugdíj fülre, majd az Adategyeztetés, megállapodás pontra

  3. Válassz a két lehetőség közül:

    • NY_AEKER_02 – ha szeretnéd hivatalosan helyesbíteni, elismerni, javítani az adatokat.

    • NY_NYKIVONAT_01 – ha csak az aktuális nyilvántartást szeretnéd látni.

  4. Kattints az „Ügyintézés indítása” gombra, töltsd ki az űrlapot, csatolj mellékleteket (pl. munkáltatói igazolás), és küldd be.

  5. A NY_AEKER_02 eljárás esetén a nyugdíjbiztosító hatóság 75 napon belül határozatot hoz, és lehetőséged van az adatok ellenőrzésére, hiányzó időszakok rendezésére

  6. A NY_NYKIVONAT_01 kérelem esetén egyszerűen kapsz egy elektronikus dokumentumot, amely bemutatja a nyilvántartott adatokat.

Mikor érdemes melyiket kérni?

Mi történik az adategyeztetés során?

Miért fontos ez az egész?

Fontos tudnivalók, tudásmorzsák

Ne hagyd az utolsó pillanatra – lekérdezés, egyeztetés, kiigazítás: az Ügyfélkapu+ segítségével ma már mindez otthonról is megoldható. Nyugdíj hírek

Exit mobile version