MINIMÁLBÉR, Garantált bérminimum 2021!!! Ez komoly? MEGVANNAK A pontos ÖSSZEGEK? EZ ÁM A MEGLEPETÉS! Tényleg Ennyi lesz a MINIMÁLBÉR és a garantált bérminimum 2021. január 1-től minden érintettnek? Ha ez igaz….
Így alakítanák át a minimálbérezési rendszert
Napirendre kerülhet a minimálbérezési rendszer teljes átalakítása, a két alkalmazott összeg arányos egységesítésével – írja a Magyar Nemzet.
Miután most a kétféle minimálbér és az átlagbér hányadosa megfelel az uniós átlagnak, vélelmezhető, hogy ez meg is marad, így a minimálbér emelése a várható növekedése a tervezett átlagos béremelkedés szintjének megfelelő lesz. Kérdés, hogy a kétféle minimálbér között változnak-e az arányok (az elmúlt két évben nagyot nyílt az olló), vagy most már egyforma mértékben növekednek.
Íme a pontos összegek —>> Ennyi lesz a MINIMÁLBÉR 2021. január 1-től? Tovább olvasom a cikket! >>>>
HIHETETLEN de IGAZ! MEGVAN a megállapodás a kormány és a munkáltatók között! MÁR IGÉNYELHETŐ A PÉNZ! Egyedülállóknak akár 1,2 millió forint, családosoknak, akár 2,4 millió forint VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁS! MEGNÉZEM >>>>
MÁRIS MEGVAN A PONTOS ÖSSZEG? EKKOR NYUGDÍJEMELÉSRE számíthatnak a magyar nyugdíjasok 2021. január 1-től >>> MEGNÉZEM >>>>
Havi 7 ezer forint nyugdíjkiegészítés igényelhető ORSZÁGOSAN!Élelmiszerre, számlákra, orvosságokra, unokára BÁRMIRE költhető! Minden hónapban automatikusan érkezik ha igényli és nyugodtan számolhat vele! Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat :Közel 3 ezer forint, amit mindenképpen adnak, de akár havi 7 ezer forint is lehet ha alacsony a nyugdíja! MEGNÉZEM >>>
„A versenyszférában alig van hatása a minimálbérnek a keresetekre. A vállalatok a reálgazdasági folyamatokat veszik figyelembe, a munkavállalók iránti magas kereslet mellett alacsony kínálat tapasztalható” – mondta a Magyar Nemzetnek Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki szerint eljárt az idő a kötelező legkisebb keresetek rendszere felett, az átlagbérek régóta jelentősebben nőnek. A minimálbérnek ráadásul negatív hatásai is vannak, a 161 ezer forintra bejelentettek döntő többsége ugyanis valószínűleg feketén dolgozik, bére egy részét zsebbe kapja.A valóságban ugyanakkor tényleges minimálbért alig kap valaki: még mindig jelentős a szürkegazdaság aránya, vagyis a hivatalosan bejelentett fizetésen felül zsebbe fizetett összegeké. Ez utóbbi tény önmagában is indokolja az erőteljes emelést (az elmúlt két év ezt vissza is igazolta: a vártnál nagyobb mértékben nőttek a munkabérekhez kapcsolódó adó-, és járulékbevételek). – írja a Kormányinfo
2021 Januárban folytatódnak a bértárgyalások
A minimálbér és a garantált bérminimum jövő évi emeléséről a szerdai egyeztetésen sem született megállapodás, a kormányzat kompromisszumos megállapodás kialakítására törekszik, ezért a tárgyalások januárban folytatódnak – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Bodó Sándor a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) ülését követően úgy vélte, hogy a megállapodást a gazdasági bizonytalanság nehezíti, ugyanis a VKF munkaadói és munkavállalói oldalának javaslatai között nincs „szakadéknyi különbség”.
Felidézte, hogy a tavalyi bérmegállapodás értelmében 2020-ban 8 százalékkal emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum, amelyeknek értéke így 2020-ban bruttó 161 000 forintra, illetve 210 600 forintra nőtt.
Az államtitkár elmondta, hogy a járványhelyzet kialakulása előtt Magyarországon 4,5 millióan dolgoztak, a 2010-es korszakváltás előtti adatokhoz képest ez több mint 800 ezres növekedést jelent. Stabilitást biztosított a magyar munkaerőpiacnak, hogy a több mint 800 ezer emberből 700 ezernél is többen a versenyszférában helyezkedtek el.
Kiemelte, a járvány első hulláma alatt a kormány olyan intézkedéseket hozott, amelyekkel a munkaadókat és a munkavállalókat is segítette. Példaként említette: az adókedvezményeket, a bér- és versenyképesség-növelő támogatásokat, a vállalkozásoknak biztosított kedvezményes hiteleket és a hitelmoratóriumot.
Közölte, a tavaszi időszakban a munkahelyvédelmi programnak köszönhetően 207 ezer munkavállaló munkahelyének a megőrzésében tudtak segíteni, a 6+3-as munkahelyteremtő bértámogatással pedig csaknem 50 ezer új munkahelyet tudtak létrehozni. Ősszel a leginkább sújtott ágazatoknak – többek között a turizmus, vendéglátás, szállodaipar, szolgáltatószektor, utazásszervezés – nyújtottak segítséget. Az ágazati bértámogatási programban mintegy 74 ezer munkavállalónak tudtak segíteni, a pályázatot beadott munkáltatók száma 11-12 ezer között mozog.
Hozzátette, hogy januárban újraindítják a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) szektor magasan képzett szakemberei után igényelhető bértámogatását, a program tavasszal volt először elérhető, akkor 22 ezer munkahelyet tudtak megvédeni általa, a kifizetett támogatás mértéke pedig 17 milliárd forint volt.
Ugyanakkor jelezte, a januárban újrainduló programban már az újonnan felvett dolgozókra is igényelhető bértámogatás, így a munkahelyek megvédése mellett újak létrehozását is támogatja a kormány.
A kormány célkitűzése továbbra is változatlan: annyi munkahelyet kell teremteni, amennyit a vírus tönkretesz – jelentette ki Bodó Sándor államtitkár.