JÖN A MELEG!!! KÉSZÜLJ: Mobil klíma árak, a mobil klímák előnyei és hátrányai >>>

JÖN A MELEG!!! KÉSZÜLJ: Mobil klíma árak, a mobil klímák előnyei és hátrányai >>>

NYERJ MOST 100 EZER FORINTOS BANKKÁRTYÁT!!! INGYENES REGISZTRÁCIÓ ITT

Mobil klíma választása

Mobil klíma választás előtt körültekintőnek kell lenni, hogy ne érjen csalódás. Olyan készüléket válasszunk ami az igényeinknek megfelelő.

A mobil klíma telepítése

Egy általános mobil klíma nagyon nagy előnye, hogy nem igényel szakembert a telepítése során. Így könnyedén, házilag is meg tudjuk oldani a légkondi beüzemelést. Gyorsan, pontosan, a leírásokat követve akár már a rendelés másnapján hidegben töltheti napjait.

Beüzemelés folytán figyelni kell, hogy a készülékből távozó meleg levegőt valahol ki kell vezetni. A legjobb megoldás, ha a falba be lehet építeni kivezetőt, de ha ez nem megoldható, akkor kapható az ablakra szerelhető klímakivezető is. Hát őszintén szólva ez elég kényelmetlen és elég macerás is.
Így a telepítésnél figyelembe kell venni, hogy a fali kivezetőhöz vagy az ablakkivezetéshez a készüléknek közel kell lennie. A legközelebbi konnektorba közvetlenül kell bedugni (nem javasoljuk az elosztóról való üzemelést).
Nagyon nagy előnye, hogy egy mobilklímát bármikor vihetjük magunkkal.

NYERJ MOST 100 EZER FORINTOS BANKKÁRTYÁT!!! INGYENES REGISZTRÁCIÓ ITT

A mobil klíma működése

A mobil klíma működése közben a hideg levegőt a beállított ventilátor sebességével elkezdi befelé fújni. Kicsit hátrányos, hogy a készülék közvetlen a tartózkodási térbe önti a hideg levegőt. Kevésbé egészséges, ha a nyári forróságban közvetlen ránk ömlik a hideg levegő.
Ezzel egyidőben a kivezetőn a mobil klíma fújja ki magából a meleg levegőt. Ügyelni kell, hogy a szobában legyen levegő utánpótlás (szellőztető), különben a gép úgynevezett vákuumot csinál a szobában ami a tartós működés során a mobil klíma meghibásodásához fog vezetni. Illetve a hatásfoka sem lesz megfelelő.

Működés közben kondenzvíz keletkezik, amit jellemzően tartályba gyűjtenek a mobilklímák. Amennyiben a tartály megtelik, automatikusan kikapcsol a készülék (néhány olcsóbb verziónál nem működik az automatikus kikapcsolás). Némelyik készülék alkalmas a kondenzvíz kivezetésre, így ha megoldható nem kell folyton a tartályt ürítgetni. Persze csak ha megoldható a gravitációs kifolyás.

Létezik már olyan mobil klíma, aminél választható olyan megoldás, hogy a távozó meleg levegővel együtt kipumpálja a keletkezett kondenzvizet.
Egyik legnagyobb hátránya a mobil klímáknak, hogy a készülék hangos! Az esti alvás mellett működésnél zavaró, de akár tv nézés közben is az lehet.

A ventilátor és a kompresszor, működés közben elég nagy zajt produkál.

Létezik olyan innovatív megoldás ahol fordított az elgondolás (fisher). Az erkélyen elhelyezhető a mobil klíma, és a hideg levegőt vezetjük be falon keresztül a szobába. A bevezetésen keresztül vezérelhető a készülék vagy akár távirányítóval.

Mobil klíma méretezése

A megfelelő teljesítményű készülék kiválasztását illetően ugyanazt el tudjuk mondani, mint az oldalfali split klímáknál. Alulméretezni nem szabad a mobilklímát. Nem lesz képes folyamatos működés mellett sem elérni a kívánt hőfokot, még maximális ventilátor választása mellett sem.

Lehet fűteni is mobil klímákkal?

Igen jellemzően a mobilklímák is alkalmasan fűtésre. Kiegészítő fűtésre ideális lehet, vagy ősszel akár tavasszal a korai fűtés megoldható velük. Nem utolsó szempont, ha valami történik a téli időszakban a fő fűtéssel van mihez nyúlni a lakásban.

Mobil klíma tisztítása, karbantartása

A mobil klíma tisztítása karbantartása nem igényel szakembert. Mindazonáltal javasoljuk, hogy legalább évente egyszer nézesse meg szakemberrel aki ilyenkor el tudja látni a tisztítását is.

A mobilklímák beszívó részénél a szűrőket egyszerűen ki lehet pattintani és semleges mosószerrel egyszerűen át kell mosni. A hőcserélő lamellákat klímatisztító spray-vel be kell fújni várni kell 10-15 percet és be kell kapcsolni.

A szakember megnézi az elektromos csatlakozásokat a kompresszor helyes működését, a megfelelő légkivezetést és a kellő hatásfokú működést, esetleges klímagáz szivárgást.

A klíma fogyasztása

Szerencsére a mobilklímák is jelentős fejlődésen mentek át az elmúlt években, így egyre jobb hatásfokkal működnek. Nem kell megijedni A+ / A++ készülékek is kaphatók ma már.

Kiknek ajánljuk a mobil klímát?

  • Olyan helyekre ideális a mobil klíma ahol a split klíma telepítése nem megoldható. Például nem lehet elhelyezni kültéri egységet, mert a ház műemlék jellegű, vagy a lakóközösség nem engedi meg a kültéri elhelyezését.
  • Akik albérletben laknak és a tulajdonossal nem tudnak megegyezni a klimatizálást illetően.
  • Sürgősen azonnal szeretnék a lakásukat hűteni és nem akarják kivárni (szezonban) az esetleges várólistát.
  • Akiknek fontos a költséghatékony klimatizálás, hiszen nem kell telepítési díjat fizetni.
  • Nem akarnak végleges megoldást választani, mert fontos a mobilitás. A készülék könnyen mozdítható szükség esetén akár magunkkal vihető.

A mobil klíma hátrányai

  • Hangos működés
  • Nehézkes kondenzvíz elvezetés.
  • Tartózkodási tértbe önti a hideg levegőt.
  • Egész évben tárolni kell a készüléket.

Összességében elmondhatjuk, hogy akinek lehetősége van oldalfali split klímát telepíteni, az inkább azt válassza sokkal elégedettebb lesz vele és a készülékek árában sem sok különbség van. Amennyiben még a kiegészítő eszközöket is figyelembe vesszük (fali kivezető, légvezető cső, külső légterelő, rovarvisszamászási védelem).

Ahol nem megoldható oldalfali split klíma ott viszont egy végleges telepítési módszert érdemes választani, hogy a napi működés ne nehezítse meg. Kiépített kondenzvíz elvezetéssel és légkivezetéssel. Így a napi használat sokkal zavartalanabb tud lenni.

Párátlanító

A nyári időszakban nem jelent gondot a pára, mivel elegendő szellőztetést tudunk biztosítani a lakásunk számára. Szerencsére jellemzően a levegő is száraz és meleg. Amennyiben még klímával is  rendelkezünk, az működés közben szárítja a levegőt, illetve rendelkeznek külön párátlanító rendszerrel.

Azonban az őszi, téli időszakban már nagyobb gondot okoz a pára leküzdése. Ilyenkor már jellemzően sokkal kevesebbet szellőztetünk, hiszen nem szeretnénk kihűteni a lakást és a beáramló levegő is sokkal párásabb.

A párás levegőben megjelennek a kórokozók és baktériumok. Különösen babákra és kisgyermekekre veszélyes ez. Nedves lakásban általában az üvegfelületeken csapódik le először a pára. Extra esetben már a falon is megjelenik a penészesedés.

Párátlanító működése

Kompresszoros párátlanítóban átfújjuk a levegőt, amely először egy hideg hőcserélővel találkozik. Ezen lecsapódik a pára apró cseppek formájában. Azért, hogy ne hűtsük le a lakást, a hideg hőcserélő után egy meleg hőcserélőbe jut a levegő, ami ismét felmelegíti azt. Így a folyamatos cirkuláció során egyre szárazabb lesz a lakás. A készülékbe épített hidrosztát segítségével folyamatosan méri a levegő relatív páratartalmát, és ha eléri a beállított értéket automatikusan kikapcsol. Amennyiben ismét megemelkedik a páratartalom, ismételten elindul. Így tudjuk folyamatosan szinten tartani a levegő páratartamát.

Amennyiben a lecsapódott párától megtelik a tartály, a készülék automatikusan leáll. Amennyiben megoldható a vízelvezetés a készülék rendelkezik kivezetővel, így nem kell folyamatosan a készüléket üríteni.

Beüzemelése nem igényel szakértelmet 230 voltos csatlakozóval rendelkeznek ezek a készülékek. Nem szükséges semmiféle tablettával feltölteni őket, egyszerű és gyors programozás után a készülék teljesen automatikusan működik. Könnyűek, kerekekkel rendelkeznek, így könnyen áthelyezhető egyik helységből a másikba.

Nagy előnye, hogy ha a szobában szárítjuk a ruhákat, akkor a párátlanító használata közben sokkal gyorsabban száradnak meg!