Itt az Orbán-Kormány hivatalos bejelentése a 2024-es családi pótlékról és a családi adókedvezményről!

Itt az Orbán-Kormány hivatalos bejelentése a 2024-es családi pótlékról és a családi adókedvezményről!

Itt az Orbán-Kormány hivatalos bejelentése a 2024-es családi pótlékról és a családi adókedvezményről! Z. Kárpát Dániel, a Jobbik-Konzervatívok frakcióvezető-helyettese írásban kérdezte Csák János minisztert, nyitott-e a kormány a családi pótlék megduplázására Családi Kártyán – számolt be a jobbikos kezdeményezésről a 24.hu.

( Friss hírek 0-24 )

A Jobbik-Konzervatívok alelnöke azt írta, pártja alapvetően egyetért azzal, hogy ne az alanyi jogon járó támogatások növekedjenek, hanem a munkához kötöttek, de elvárhatónak tartják, hogy a gyermekek után járó pótlék legalább az értékét megőrizze.




Ezért annak megduplázását javasolják egy úgynevezett Családi Kártyán, amellyel csak alapvető élelmiszerért, gyermeknevelési cikkért, a gyermek szellemi épülését elősegítő szolgáltatásokért lehetne fizetni.

Kinek jó a családi kártya?

A tárca államtitkára, Vitályos Eszter érdemben egyetlen szóval sem reagált a konkrét kérdésre.

Megerősítette viszont, hogy az Orbán-kormány a jövőben is a munkára ösztönző támogatásokra helyezi a hangsúlyt a segélyezés helyett. Szerinte a családi adókedvezmény bevezetésével sokkal jelentősebb jövedelemnövekedést biztosítottak a családoknak.

Az államtitkár számítása szerint, ez az egygyermekes családoknak olyan, mintha a családi pótlékot 80%-kal emelték volna, a kétgyermekeseknél pedig 150 százalékos, a háromgyermekesnek 200 százalékos emeléssel egyenértékű – mondták erre.




Vitályos Eszter úgy vélte, az elmúlt 13 évben több mint harmincra növelték a családtámogatási elemek számát, határozottan kiállnak azok megtartása, megújítása mellett. Jelezte, a háború és a szankciók okozta nehéz gazdasági helyzet ellenére sem csökken a családokra fordított támogatás. Jövőre több mint 3 300 milliárd forintot biztosítanak a családok támogatására, ami három és félszerese a 2010-es összegnek.

Ennyivel emelik a családok pénzét:

A következő évben 1300 milliárd forintra emelkedik a pénzbeli ellátásokra (anyasági támogatás, GYED, CSED, GYET, GYES, GYOD, családi pótlék) rendelkezésre álló összeg, ami több mint 10 százalékos növekedés az idei évhez képest.



Az államtitkár az idei inflációt nem említette, noha előzőleg Z. Kárpát Dániel és párttársa, Balassa Péter éppen azért nyújtott be határozati javaslatot, hogy a kormány az áremelkedések miatt duplázza meg azonnal a családi pótlékot, mert a tartósan magas infláció miatt

egyre több család költségvetése vált bizonytalanná, ezáltal pedig gyermekek tízezrei esetében csökken az alapvető igények kielégítésének esélye, különös tekintettel a gyermeküket egyedül nevelő szülőkre, a sokgyermekes családokra, illetve azokra, ahol egy dolgozó biztosítja a fix bevételt.

A Jobbik Családi Kártyára folyósítaná a pótlékot, évente állapítaná meg összegét, hogy az kövesse az infláció mértékét.



Az egy gyerekesek családi kedvezménye és a 3+ gyerekesek kedvezménye évek óta változatlan, a két gyereket nevelők családi adókedvezménye 2019 óta változatlan.

A családi adókedvezmény 2024-ben

  • 1 gyermek esetén havonta 66 670 forint adóalap-kedvezményt
  • 2 gyermek esetén havonta 116 670 forint adóalap-kedvezményt
  • 3 vagy több gyermek esetén 220 000 forint adóalap-kedvezményt lehet igénybe venni GYERMEKENKÉNT.




Ez adókedvezményre lefordítva ennyit jelent (ennyivel lesz magasabb a nettó béred az adókedvezmény miatt)

  • 1 gyermek esetén havonta 10 000 forint gyermekenként és havonta
  • 2 gyermek esetén havonta 20 000 forint gyermekenként és havonta
  • 3 vagy több gyermek esetén 33 000 forint gyermekenként és havonta.

Beteg gyereket nevelő családok extra adókedvezménye 2024

A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos kedvezményezett eltartott gyermek után a családi kedvezmény havi összege 66 670 forinttal emelt összegben vehető igénybe.
Ez adóalapkedvezmény, ennek 15%-a az adó, amit kedvezményként megkapsz.
A nettó fizetésed 10 000 Ft-tal lesz több.
Tartósan beteg, illetve
súlyosan fogyatékos személy az, aki:



  • tizennyolc évesnél fiatalabb, és  az 5/2003-as ESzCsM rendeletben meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul
  • tizennyolc évesnél idősebb, és a tizennyolcadik életévének betöltése előtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, legalább 50 százalékos mértékű egészségkárosodást szenvedett vagy akinek egészségi állapota a rehabilitációs hatóság minősítése alapján a tizennyolcadik életévének betöltése előtt sem haladja meg az 50 százalékos mértéket, és ez az állapot legalább egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll
  • a 18. életévét betöltötte, és a magasabb összegű családi pótlék helyett fogyatékossági támogatásban részesül.
error: Content is protected !!