Hivatalos: Megjelent a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje!

Hivatalos: Megjelent a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje!

Hivatalos: Megjelent a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje! A Magyar Közlönyben megjelent jogszabály értelmében az új tanév első tanítási napja 2025. szeptember 1. (hétfő), az utolsó pedig 2026. június 15. (hétfő) lesz. Az évközi szünetek és az érettségi vizsgák időpontjai azonosak lesznek a köznevelési tanév rendjével.

HitelFórum.hu

Az idei már a harmadik tanév, amikor önálló jogszabály határozza meg a tanév rendjét a szakképzésben. A közneveléstől eltérően a szakképzésben tanulók duális képzésben részvétele és a nyári szakmai gyakorlatuk indokolja idén is a részben eltérő szakképzési naptár kialakítását. A szakképzésben a 2025/2026-os tanévben a tanítási év 2025. szeptember 1-jétől (hétfőtől) 2026. június 15-ig (hétfőig), az utolsó évfolyamon 2026. április 30-ig (csütörtökig) tart. Ami a tanévközi szüneteket illeti, az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2025. október 22. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2025. november 3. (hétfő). A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2025. december 19. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2026. január 5. (hétfő). A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap pedig 2026. április 1.(szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2026. április 13. (hétfő) lesz a következő tanévben – írja a kulturális minisztérium legfrissebb közleményében.

A tanítási év a szünetek figyelembevételével 179 tanítási napot jelent majd, melyen felül az oktatói testület négy munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról a diákönkormányzat jogosult dönteni, egy tanítás nélküli munkanap pedig kizárólag pályaorientációs célra használható fel.

A tanítási év első féléve 2026. január 23-áig tart. A jogszabály meghatározza, hogy az előrehozott érettségi vizsgát tevő 12. évfolyamos technikumi szakmai oktatásban részt vevő tanulók közismereti oktatása április 30-án lezárul, és a továbbiakban a közismereti tantárgyak felszabaduló időkerete az érettségire történő egyéni vagy csoportos felkészülést szolgálja.

A megújult szakképzés ma már nem második választás, hanem valódi jövőt és fejlődési lehetőséget nyújt. Versenyképes tudást, stabil munkalehetőséget és akár felsőoktatási továbbtanulást kínál a fiataloknak – mindezt piacképes, naprakész tartalmakkal korszerű környezetben. A magyar szakképzés visszanyerte méltó rangját, hiszen bizonyította, hogy képes világszínvonalú eredményeket felmutatni.  -emelte ki Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak-és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár.