FIGYELEM: HOLNAP REGGEL ÍGY MEHETSZ MUNKÁBA, VAGY BÁRHOVÁ!!!
FRISS BEJELENTÉS >>>
REGGEL AZ UTCÁKON MASZK NÉLKÜL LEHET KÖZLEKEDNI, VISZONT NEM FELEDJÜK EL, HOGY A KÖZLEKEDÉSI ESZKÖZÖKÖN PÉLDÁUL A BUSZOKON, VONATOKON, VILLAMOS STB KÖTELEZŐ A MASZK, ÉS A BOLTOKBAN IS – FIGYELMEZTETNEK!!!
Elértük az ötmillió beoltottat, jöhetnek a már beígért lazítások, jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán szombaton délután. „Hónapok óta mondjuk, hogy ha vissza akarjuk kapni életünket, akkor az oltással védekezhetünk” – hangsúlyozta.
Mindenkinek köszönetet mondok, akik vállalták és beoltatták magukat” – mondta a kormányfő.
Az operatív törzs úgy döntött, hogy nem kell maszkot viselni, búcsút inthetünk neki.
Elköszönhetünk tőle, fuss el véle, kedves maszk, viszontlátásra! >>>
- A kijárási tilalomnak, a közterületi maszkviselésnek és a távolságtartásnak vége lesz, de vannak kivételek.
- A jelenleg érvényben lévő, éjfél és reggel 5 óra közötti kijárási tilalmat megszünteti a kormány. Ezzel párhuzamosan eltörlik az este 11 órás zárási kötelezettséget is az üzletek, a vendéglátó üzletek és a szabadidős létesítmények esetében is.
- Mint a kormányzati tájékoztatóban rámutatnak: a települések belterületén nem lesz kötelező a maszkviselés, a 10 ezer fő feletti településeken sem szabályozhatják külön a polgármesterek a közterületi maszkhasználatot.
- A bevásárlóközpontokban egyelőre fenntartják a másfél méteres távolságtartást és a kötelező maszkviselést. A 16–18 éves korosztály felügyelet nélkül is járhat például étterembe, moziba, ha rendelkezik védettségi igazolvánnyal.
- A friss tájékoztatóban felhívják a figyelmet arra, hogy minden olyan helyen továbbra is kötelező a maszk használata, ahol védettek és nem védettek zárt térben találkozhatnak, így a tömegközlekedés során és az üzletekben történő vásárláskor is.
- Lakodalomban legfeljebb 200 fő vehet részt, más családi esemény vagy magánrendezvény esetén pedig az 50 fős létszámkorlát érvényes. A lakodalom, családi esemény vagy magánrendezvény zenés, táncos rendezvény is lehet.
- A kulturális eseményeket a zenés-táncos rendezvények kivételével, a sportrendezvényeket, valamint a zárt térben tartott rendezvényeket, illetve a szabadban tartott nagyobb (500 főt meghaladó résztvevő által látogatott) rendezvényeket a koronavírus ellen védettek és a felügyeletük alatt lévő kiskorúak látogathatják. A szabadban tartott kisebb (500 résztvevőnél kevesebb fővel rendezett) rendezvény bárki által látogatható.
- A tájékoztatóba belefoglalták ezen túlmenően a sportrendezvénynek, kulturális eseménynek, családi eseménynek, magánrendezvénynek, sportfesztiválnak, zenés-táncos rendezvénynek nem minősülő, úgynevezett egyéb rendezvényeket, beleértve a gyűléseket is.
- Ezekre az alábbi előírások vonatkoznak: ha szabadtéren rendezik meg, és az ott foglalkoztatottakon kívül 500 főnél kevesebben vannak jelen, akkor ott a koronavírus ellen nem védett személy is részt vehet. Amennyiben ennél több személy van jelen, akkor – a sportfesztivál kivételével – kizárólag a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő, 18 évnél fiatalabb személy vehet részt. Ha pedig zárt térben tartják, akkor – az ott foglalkoztatottakon kívül – kizárólag a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő, 18. életévét be nem töltött személy vehet részt rajta.
- Érdekesség még, hogy ha a gyűlésen vagy adott esetben tüntetésen 500 főnél kevesebben vannak jelen, a koronavírus ellen nem védett személy is részt vehet rajta, de a spontán gyűlés tilos. A gyűlések egyébként külön kategória, mivel az azokra vonatkozó korlátozások 2021. június 14. után szűnnek meg, tehát a kormány nem az ötmilliós határhoz kötötte őket.