Site icon Hitel fórum – családi pénzügyek

Azonnal kapcsold ki ezeket mert sokat fogyasztanak, rengeteget bukhatsz velük!

Itt a lista – Ezek eszik a legtöbb áramot az otthonodban, sokba kerülnek!

Azonnal kapcsold ki ezeket mert sokat fogyasztanak, rengeteget bukhatsz velük!

Azonnal kapcsold ki ezeket mert sokat fogyasztanak, rengeteget bukhatsz velük!Mennyi egy klíma fogyasztása, mennyi áramot fogyaszt a hűtő, mosogatógép, konvektor, hajszárító? Kiderült, mennyi a laptop fogyasztása, és mennyi áramot fogyaszt a villanykörte.

Fontos híreink >>




A rezsiemelés hírére minden bizonnyal a legtöbb magyar azonnal számolgatni kezdett, hogy belefér-e a keretbe, amivel a kormány számol. Ez az elektromos áram esetében 210 kWh/hó, azaz éves szinten 2523 kWh, földgáz esetében 144 köbméter/hó, azaz 1729 köbméter éves szinten.

Az efölötti fogyasztást már piaci áron kell kifizetni, ami az eddigi számítások alapján eléggé fájdalmas is lehet, ha valaki nagyon kicsúszik a rezsicsökkentésből.

Vélhetően napok óta több millióan gondolkodnak azon, hogyan is lehetne visszább fogni a fogyasztást. Ehhez nem árt tudni, hogy mennyi áramot esznek meg az egyes elektronikai berendezések. Most az MVM tájékoztatója, az Ecocostsavings és a belga Energuide segítségével összeszedtük, mennyit fogyasztanak a különböző háztartási és technikai cikkek.

Itt a lista – Ezek eszik a legtöbb áramot az otthonodban, sokba kerülnek! Kapcsold ki őket!

Mennyi áramot fogyaszt egy laptop?

A belgák számításai szerint egy átlagos laptop jellemzően 50-100 Wh áramot fogyaszt, azaz napi 8 óra üzemidővel évente 150-300 kWh-t adnak hozzá a villanyszámlához, ez havi szinten 12,5-25 kWh-t jelent. Alvó módban egyébként harmadára esik vissza a fogyasztás, szóval ha nem használod a gépet, akkor érdemes inkább kikapcsolni.

Mennyi áramot fogyaszt egy asztali számítógép?

Szintén a belgák számításai szerint egy átlagos PC (hangszórókkal, nyomtatóval és az internetmodemmel együtt) 200 Wh körül kér, ez napi 8 órával számolva évente 600 kWh-t jelent, havonta 50-et. Itt fontos megjegyezni, hogy nagyjából végtelenszámú konfiguráció létezik, és az sem mindegy, mire használod a gépet – például játék közben nyilván a teljesítmény és a fogyasztás is megnő.

Mennyi áramot fogyaszt a tűzhely?

Itt az MVM-re tudunk hagyatkozni, akik szerint egy elektromos tűzhelyen egy heti étel elkészítése egy négytagú családnak 20 kWh energiát emészt fel.

Mennyit fogyaszt a hajszárító?

Az MVM szerint egy 1000 W-os hajszárító esetén 6-szor 10 percnyi használat = 1 kWh fogyasztás.

Mennyi áramot fogyaszt a mosogatógép?

Egy teli „töltet” 2 kWh áramot igényel – írja az MVM.

Mennyi áramot fogyaszt a hűtő?

Egy átlagos hűtőszekrény fogyasztása az MVM szerint 2 kWh naponta.

Mennyi áramot fogyaszt a fagyasztó?

Egy átlagos fagyasztószekrény az MVM szerint kb. 2 kWh-t eszik meg naponta.

Így spórolhatunk a mosógép áramfogyasztásán



Szárítógép

Amennyiben lehetséges, ne használjunk szárítógépet, hanem teregessük ki ruháinkat, télen is! Ezzel nem csak a pénztárcánkat, de a környezetünket is kíméljük (sőt, otthonunk télen gyakran alacsony páratartalmát is növelhetjük, amivel hőkomfortunk nőni, és fűtésigényünk csökkenni fog). Ha mégis szárítógépet veszünk, válasszunk olyat, amely rendelkezik automata nedvességérzékelővel, így a szárítási idő rövidebb lesz.

Jó, ha tudjuk, hogy a kombinált mosó+szárító gépek jóval többet fogyasztanak, mint a két készülék külön.

Mosogatógép

Az energia nagy részét (60%) a gép vízmelegítésre fordítja, így általában igaz az, hogy minél kevesebb vizet használ berendezésünk, annál kevesebb energiát is fogyaszt.



Hűtők, fagyasztók



Elektromos bojler

Ha gáz- vagy villanybojlerünk több mint 15 éves, érdemes elgondolkodnunk a cseréjén, illetve a rendszer megújuló energiával való kiegészítésén is (pl. napkollektor). Az új bojler fogyasztása akár harmadával is kevesebb lehet, így hamar visszahozza az árát.

Kicsi, de fogyaszt! Ezek eszik a legtöbb áramot az otthonodban, sokba kerülnek! Kapcsold ki őket azonnal, itt a lista:

Gyakran indítjuk a vízforralót több vízzel, mint amennyire szükségünk van? Sajnos nem vagyunk egyedül… „Ha minden második magyar háztartásban (~2 millió háztartás) naponta 0,5 l vizet feleslegesen forralnak fel az 26,2 millió kWh-nyi elpazarolt energia.

1 hónap alatt 1 kWh-nyi energiát takarítunk meg csak azzal, ha 1 liter tea elkészítéséhez 1,5 liter helyett a szükséges 1 liter vizet forraljuk fel.

A vasalók is meglepően nagy teljesítményűek (átlag 1200-2500 W között), azaz bár sokaknak szentségtörő lehet, de jobban tesszük, ha igyekszünk leszokni a vasalásról. Hogyan?

  1. Ügyes teregetéssel elkerülhető vagy csökkenthető a vasalandó mennyiség.
  2. Csak azokat a dolgokat vasaljuk, amiket tényleg muszáj (ld. ingek), az anyagok jó része nem igényel vasalást.
  3. Igényelt hőfok szerint válogassuk előre a ruhákat, és vegyük előre az alacsonyabb hőfokot igénylő szintetikus anyagokat (a vasaló gyorsabban melegszik, mint ahogy kihűl!).
Exit mobile version