Akár 280 ezer forintot kaphatunk az államtól, már csak pár napod maradt rá!

Akár 280 ezer forintot kaphatunk az államtól, már csak pár napod maradt rá!

Akár 280 ezer forintot kaphatunk az államtól, már csak pár napod maradt rá! A december kiemelten fontos hónap a nyugdíjcélú öngondoskodás állami támogatásának maximális kiaknázására, az év végéig pedig még van lehetőség az eseti befizetésekkel növelni a megtakarítást.

Hitelfórum friss hírek

Farkas András hírlevelében hívta fel a figyelmet a lehetőségekre:

  • Önkéntes nyugdíjpénztár: az éves befizetés húsz százaléka igényelhető vissza adójóváírásként, legfeljebb 150 ezer forint; az év végi befizetéssel érdemes közelíteni a 750 ezer forintos éves összeget.
  • Nyugdíjbiztosítás: az éves biztosítási díj húsz százaléka, maximum 130 ezer forint az adójóváírás; az eseti befizetéssel célszerű megközelíteni a 650 ezer forintos éves díjat.
  • Nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ): a számlára helyezett összeg húsz százaléka, maximum 100 ezer forint az adójóváírás; az éves befizetést érdemes 500 ezer forinthoz közelíteni.

A három jogcímen összesen legfeljebb 280 ezer forint igényelhető vissza az államtól, és az adójóváírás gyakorlatilag húsz százalékos „plusz hozamot” jelent a befizetett összegre.

Ezt a pénzt nem érdemes az államkasszában hagyni, hiszen a törvény szerint a saját javunkra, a magunk számára adózhatunk – figyelmeztet a Nyugdíjguru. Fontos tudni, hogy az eseti befizetésnek az adott évben le kell könyvelődnie a megtakarítást kezelő intézménynél, a NAV az intézmény igazolása alapján veszi figyelembe az adójóváírást az adóbevallásban.

Leave a Reply