Fontos bejelentést tettek a távfűtésről, rengeteg magyart érint!

Fontos bejelentést tettek a távfűtésről, rengeteg magyart érint!

Fontos bejelentést tettek a távfűtésről, rengeteg magyart érint! Budapesten mindenhol bekapcsolták a távfűtést. Ez a fővárosban mintegy 241 ezer lakást érint. Az üzembiztonsága érdekében a FŐTÁV szakemberei már a tavaszi fűtésleállást követően megkezdték a mostani fűtési időszakra való felkészülést, elvégezték a szükséges ellenőrzéseket, karbantartásokat és javításokat.

Hitel fórum hírek

A Budapesti Közművek távhőszolgáltatási divíziója, a szakmai tevékenységét önálló keretek között folytató FŐTÁV a szeptember 15. és október 15. közötti időszakban, az ügyfelekkel kötött üzemviteli megállapodásoknak megfelelően, ütemezetten elindította a fűtésszolgáltatást. A fűtésindítás 3127 épület esetében (ami az ügyfelek 90 százalékát fedi le) már helyszíni beavatkozás nélkül történt, a távfelügyeleti diszpécserközpont segítségével. Ezzel az összesen 241 ezer budapesti lakásban, továbbá 7 ezer közületi, vállalati és intézményi fogyasztónál immár teljes körűen üzemel a fűtés.



A szolgáltatás üzembiztonsága érdekében a FŐTÁV szakemberei már a tavaszi fűtésleállást követően megkezdték a mostani fűtési időszakra való felkészülést. Ennek részeként a BKM tulajdonában lévő hőforrások esetében ellenőrizték a hőtermelő berendezéseket és a tüzelőanyag-ellátó rendszereket. Az ellenőrzéseket követően elvégezték a rendszeres és előírt karbantartásokat, és a szükséges hibajavításokat.

A Budapesti Közművek a meglévő távhőhálózat fejlesztésére, rekonstrukciójára az idei évben 2,3 milliárd forintot, a szolgáltatás biztonságát célzó kisebb felújítási, karbantartási munkákra pedig további több, mint 700 millió forintot fordított. Emellett több olyan projekt tervezése is megkezdődött, melyeknek kivitelezése 2025-ben valósul meg.
Jó tudni

A fűtési idény kezdetén rendkívül fontos hangsúlyozni, hogy a teljeskörűen bekapcsolt budapesti távfűtés a fűtött ingatlanok környezetében semmilyen többlet-környezetterhelést nem eredményez, ami – a hagyományos fűtőberendezésekkel szemben – különösen a sűrűn lakott városrészek levegőminősége szempontjából fontos és előnyös. Ezen felül a budapesti távhőrendszerek már ma is évente mintegy 200 ezer tonna szén-dioxid-kibocsátást takarítanak meg.