HAVI 161 EZER forintos egyösszegű támogatás ÁPRILIS 19-TŐL HÉTFŐTŐL amit szinte bárki megkaphat!!!
Itt vannak a legfontosabb tudnivalók, amit tudnod kell az igényléshez :
Most a Koronavírus idején is igényelhető:
Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző négy naptári negyedévben az érintett jogviszonyokban elért – a vállalkozói jogviszony esetén a megfizetett – munkaerő-piaci járulék alapjahavi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél. Ha a járadék számításánál figyelembe vett összeg nem éri el minimálbért, akkor járadék számításának alapja a fentiek szerint [1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról 26. § (1) és (3)-(4) szerint] számított összeg 60 százaléka – számol be a ProfitLine.hu.
A kormány 2019-től bővített járulékkedvezmény-rendszerrel ösztönzi a piaci cégeket megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására. Ez azt jelenti, hogy ilyen munkaviszony esetén a járulékot a minimálbér kétszereséig elengedi az állam. Jelenleg mintegy 150 ezer megváltozott munkaképességű ember dolgozik Magyarországon, ez nemzetgazdasági szempontból is meghatározó szám és a munkaerőpiacon még legalább ennyi ember van, akit munkához lehetne segíteni
A minimálbér 2020-ban 149 ezer forintról 161 ezer forintra, a garantál bérminimum pedig 195 ezer forintból 210 600 forintra emelkedik. Ezt követi az álláskeresési járadék összege is!
Mikor vagyok jogosult?
A járadék igénylésére akkor válik valaki jogosulttá, ha az igényléstől visszamenőlegesen számított három évben legalább 360 napot dolgozott, ezt nevezzük jogosultsági időnek. A jogosultsági időbe a közfoglalkoztatottság, és az egyéni vállalkozásban való bejelentett munka is beleszámít.
Mennyi ideig jár az álláskeresési járadék?
A jelenlegi törvények értelmében a folyósítás időtartama az igényléstől számított 90 nap. Ebben az időszakban a TB járulékot is fizetik helyettünk, ám a 90 nap letelte után ez mindenkinek egyéni felelőssége, és havonta fizetendő. 2019-ben ez az összeg havi 7500 Ft, fizetés alóli felmentést az illetékes járási hivatalban lehet kérni, és ezt minden esetben egyénileg bírálják el (általában a családban egy főre jutó átlagkereset alapján).
Milyen összegre számíthatok?
A járadék pontos összege az elbocsájtást megelőző időszak ledolgozott napjaiból kalkulálódik. Az utolsó négy negyedévben befizetett munkaerőpiaci-járulék alap havi átlagát veszik alapul. Amennyiben az elmúlt egy évben az igénylő nem dolgozott, akkor a legkisebb kötelező bér 130%-a a kalkulálás alapja. A pontos összeg a kiszámított járulékalap 60%-a, de nem lehet magasabb a mindenkori minimálbérnél.(2019-ban bruttó 149 ezer forint!)
Mivel a kormány célja az, hogy az állásukat elveszített emberek minél hamarabb visszatérjenek a munkaerőpiacra, ezért a Munkaügyi Központ által felajánlott állást kötelező elfogadni. Amennyiben a folyósítás 90 napja alatt mi magunk találunk egy legalább napi 4 órás munkát, kérvényezhetjük a fennmaradó járulék kiutalását, ez esetben az összeg 80%-át, egy összegben fizetik ki.