Müller Cecília bejelentette, ez jön heteken belül: A LEGROSSZABB HÍRT KÖZÖLTÉK MA DÉLBEN >>>

Íme az operatív törzs fontos bejelentése, Müller Cecília ezt üzeni minden betegnek!

Müller Cecília elmondta, hogy az elmúlt 24 órában 5203 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta 152 659 embernél mutatták ki a vírust, ugyanakkor a gyógyultak száma is egyre nő, jelenleg 34 185-en vannak.

Vérplazma adásához a gyógyultak 10 százaléka termel kellő mennyiségű ellenanyagot – közölte, hozzátéve, arra minden gyógyult jelentkezhet, de klinikai vizsgálatnak kell megállapítani, hogy adhatnak-e vérplazmát.

Az országos tisztifőorvos nemes cselekedetnek nevezte, ha valaki így segíti a súlyos betegeket. Ismertetése szerint a vérplazmával készen biztosítják a betegeknek azt az ellenanyagot, amelyet szervezetük esetlegesen nem tud termelni. Úgy fogalmazott: “Egyfajta passzív immunitásban részesítjük” őket.
Közölte: az elmúlt 24 órában 91-en haltak meg, a legfiatalabb elhunyt 25 éves, a legidősebb 95 éves volt. Beszámolt arról, hogy a járvány kezdete óta 3281 elhunytat tartanak nyilván, mintegy hét százalékuknál nem találtak alapbetegséget. A fertőződés általában kísérő betegségként, súlyosbító körülményként jelenik meg; továbbra is a krónikus betegeket és időseket kell védeni – jegyezte meg.

Müller Cecília bejelentette, ez jön heteken belül:

Európa küzd a járvánnyal. Ahogyan arra számítani is lehetett, a járvány görbéje alapján Magyarországon is jelentősen nőtt a fertőzöttek száma

– fogalmazott Müller Cecília. Az országos tisztifőorvos beszámolt arról, hogy újabb 6495 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 147 961 főre nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma.

A tisztifőorvos beszélt arról is, hogy adatszolgáltatási hiba miatt helytelen adat jelent meg a hétfői hivatalos koronavírus-közleményben. Figyelmeztetett, hogy

az elvégzett labortóriumi vizsgálatok száma a hétfő reggel megjelentnek a többszöröse lesz.

Müller Cecília arról is beszélt, hogy Magyarország az Európai Unióban elfoglalt helye hetek óta változatlan, a 27 közül tagállam közül a fertőzötteket tekintve a 11. helyen, az elhunytak vonatkozásában pedig a 15. helyen van.

Az uniós átlag a magyar átlag másfélszeresét teszi ki fertőzöttek és elhunytak vonatkozásában is.

Beszámolt arról is, hogy elhunyt 93 beteg többségében idős, krónikus beteg, a halottak száma összesen 3190 főre emelkedett. A legfiatalabb közöttük 33, a legidősebb 98 éves. Hozzátette, hogy a tapasztalat továbbra is ugyanaz, amit mindennap közölnek, mégpedig hogy az egy vagy több krónikus betegségben szenvedőket sújtja a legjobban a vírus.

Jelenleg pontosan 7236 embert ápolnak kórházban, és 582-en vannak lélegeztetőgépen.

Ez egy nagyon nagy terhelés az ellátórendszer számára

– fogalmazott, majd a miniszterelnök szavait idézve azt mondta, „le a kalappal az egészségügyi dolgozók előtt”. Az országos tisztifőorvos kiemelte, hogy jelenleg a legfontosabb csökkenteni a terhelést az egészségügyi dolgozókon, de ugyanígy fontos a súlyos megbetegedések számának csökkentése is.

Mindenképpen az a cél, és mindenki előtt az kell, hogy lebegjen, hogy a járványgörbét ellaposítsuk és csökkentsük a terhelést az ellátórendszeren

– magyarázta Müller Cecília, és hangsúlyozta, hogy éppen ezért a katonák részt vesznek az ellátás segítésében. Emlékeztetett, hogy korábban is bekapcsolódtak számos feladat elvégzésébe, illetve tavasszal és az őszi szünetben is ők végezték a fertőtlenítést számos intézményben. Kiemelte, hogy a katonák

nem olyan feladatokban segítenek, amelyek egészségügyi képzettséget igényelnek.

A tesztelési kapacitásról azt mondta, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szűrőbuszai immár 6 helyen tesztelik a betegeket. Akiket a háziorvos laboratóriumi vizsgálatra küld, az Országos Mentőszolgálat munkatársaival kell egyeztetni, hogy a szűrőbuszhoz menjenek-e tesztelésre, vagy elmennek hozzájuk otthoni tesztelésre a mentők.

Müller Cecília hozzáfűzte, hogy a gyógyszertárak nyitva vannak,

Magyarországon biztonságos és folyamatos a gyógyszerellátás,

és arra kért, hogy feleslegesen ne halmozzon fel senki sem gyógyszereket. Kiemelte, ugyanígy biztonságos a hozzáférés az élelmiszerekhez is, és habár a környező országokban megindult a pánikvásárlás, Magyarországon ez szükségtelen.

Végül elmondta, hogy Magyarország nagyon nehéz idők előtt áll, ezért arra kért, hogy fegyelmezett magatartásával mindenki segítse azokat, akik részt vesznek a védelem első vonalában.