ORBÁN VIKTOR SAJTÓTÁJÉKOZTATÓN JELENTETTE BE: NAPONTA TÖBB 1000 FERTŐZÖTT LESZ ÉS 2021 VÉGÉIG MARAD ITT A KORONAVÍRUS JÁRVÁNY!!!

ORBÁN VIKTOR SAJTÓTÁJÉKOZTATÓN JELENTETTE BE: NAPONTA TÖBB 1000 FERTŐZÖTT LESZ ÉS 2021 VÉGÉIG MARAD ITT A KORONAVÍRUS JÁRVÁNY!!!

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓN JELENTETTÉK BE: 2021 VÉGÉIG MARAD ITT A KORONAVÍRUS JÁRVÁNY!!!

„A napi megbetegedések száma meg fogja haladni az ezret” – Orbán Viktor a járványügyi intézkedésekről számolt be.

A magyar miniszterelnök a Korányi kórházból érkezett a stúdióba. Elmondta, megérkezett a második hullám, ilyenkor a régi praktikákat kell elővenni, ezért látogatott el a kórházba is, hogy felmérje a helyzetet. Illetve megszólalt azzal a hírrel kapcsolatban is, miszerint nincs elég szabad ágy a kórházakban.

„Ha hirtelen kellene, ma a reggeli órákban, akkor 10 ezer ágyunk van” – mondta a miniszterelnök. Hozzátette: felkészítették az egészségügyet a második hullámra, azonban azt elismerte, nincs tökéletes állapotban az egészségügy, de fel vannak készülve a védekezésre.

Elmondta: az első hullámnál annyit tudtak mondani, mindenki maradjon otthon, most viszont arra kérik a magyarokat, hogy mindenki tartsa be a maszkviselésre, távolságtartásra, kézmosásra vonatkozó szabályokat. Megjegyezte: fontos, hogy mindenki tudja élni az életét, az országnak működnie kell, csak úgy kell működnie, hogy a szabályokat betartva védekezik.

„Nem akarom dicsérni Magyarországot, de minden olyan elemzés, ami a válság első hullámáról szól, a világ 25 legjobban védekező országa közé helyezte Magyarországot” – jelentette ki Orbán. Arra a kérdésre, hogy a jövőben számítani lehet-e további szigorító intézkedésekre azt felelte: „Ha az országos tisztif őorvos azt mondja, akkor meg fogom hozni a döntést, mert most a járványügyi szakembereknek elsőbbsége van”.

Mint mondta, szükség szerint minden döntést a kormánynak kell meghoznia és a felelősséget is nekik kell vállalni. A szigorító intézkedéseket az operatív törzs döntése alapján hozzák meg. A siker pedig a járványügyi szakembereken múlik.

A második hullám tetőzése decemberben és januárban várható, amivel kapcsolatban elárulta: „Nem lesz egy jó hangulatú őszünk, úgy nehéz jó hangulatot teremteni otthon hogy az embereken ott van a maszk, ami egy élő felkiáltójel, hogy nincsenek a dolgok rendben. Ilyen őszünk lesz”.

Megjegyezte azt is, hogy a koronavírus-fertőzöttek napi száma továbbra is csak nő majd.

„A napi megbetegedések száma meg fogja haladni az ezret” – jelentette ki Orbán, aki hangsúlyozta, hogy az idősek védelme érdekében kell figyelemmel lennünk egymásra.

Elmondta, hogy a következő ülés holnap reggel lesz, amin a hitelmoratóriumok ügyéről döntenek majd. A moratóriummal a cégek 2/3-a, illetve az emberek fele-2/3-a élt, azonban arról, hogy mi lesz január után, folytatódjon-e és mely részében folytatódjon, holnap születik döntés. Annyit azonban elárult, hogy a kormány már több javaslatot is megtárgyalt.

Erős jelzés érkezett: marad a vírus a jövő nyárig

Óriási szívfájdalommal elhalasztották a davosi Világgazdasági Fórumot 2021. január végéről a jövő év nyaráig. Az eseményen a világ gazdasági és politikai elitje gyűlik össze, hogy számba vegye a globális társadalom előtt álló kihívásokat.
A davosi Világgazdasági Fórum szervezői bejelentették, hogy úgy döntöttek: elhalasztják a 2021. január végére tervezett tanácskozást a jövő év nyarának elejére – adta hírül a CNBC.

A magyarázat egyszerű: a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a jövő év januárban még nagy lesz a fertőzésveszély, mivel nem várható, hogy addigra a tömeges oltás elterjedésével visszaszorítsák a koronavírus-járványt. A hírt Adrian Monck, a fórum igazgatója jelentette be.

A döntést nehéz szívvel hoztuk meg, mivel úgy gondoljuk, hogy a világ elitjéhez tartozó gazdasági és politikai vezetőknek az év elején kellene kellene megosztaniuk nézeteiket a világtársadalom előtt álló feladatokról – fejtegette. A jövő évi tanácskozás témája különösen indokolná a rendezvény korai megtartását, ugyanis a szervezők javaslatának megfelelően a „Great Reset” lenne a beszélgetések fő témája, azaz azt fürkésznék a résztvevők, milyen világ vár az emberekre a koronaválságot követő újrakezdés után.

A Világgazdasági Fórumot a svájci Davosban több évtizede minden év januárjának végén tartják. Idén még a járvány európai és amerikai kitörése előtt megrendezték a tanácskozást, amelyen Donald Trump, az USA elnöke volt a „díszvendég”, de legnagyobb bánatára nem ő vitte el a show-t, hanem Grata Thunberg környezetvédelmi aktivista, aki a világmozgalmat indított a klímaváltozás megállítására. Rajtuk kívül Christine Lagarde volt régi-új szereplője a fórumnak, ugyanis először vett részt a rendezvényen az Európai Központi Bank elnökeként.

 

error: Content is protected !!