Rossz hír érkezett a gázzal fűtőknek a fűtési szezon előtt!

Rossz hír érkezett a gázzal fűtőknek a fűtési szezon előtt!

Rossz hír érkezett a gázzal fűtőknek a fűtési szezon előtt! Hatalmasat ugrott a gáz ára pár nap alatt a kirobbanó háború végett, amit mi fogunk megfizetni a télen!

A hét elején az izraeli háborús helyzet hírére a forint is gyengült az euróval szemben – jelezte az Indexnek Árokszállási Zoltán. Az Equilor Befektetési Zrt. rávilágított: a nemzetközi hangulat romlásával a hét végére tovább gyengült a magyar deviza. Ezzel párhuzamosan az olaj és a gáz ára is emelkedett, egy hosszabb háború jelentős drágulást eredményezhet. Heti tőzsdei összefoglalónk.

A hét elején az izraeli háborús helyzet hírére a forint is gyengült az euróval szemben. A dollár gyengülése és az amerikai állampapírpiaci hozamok esése miatt ez a hét közepén megfordult, a forint erősödni tudott – jelezte lapunknak Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.

A hét végére ismét az eladók kerültek túlsúlyba, ahogy a nemzetközi hangulat ismét romlani kezdett, a forint tovább gyengült

– világított rá a szakértő. Az Equilor vezető elemzője ismertette, hogy az euróval és a dollárral szemben is egy szűkebb sávba látszott beszorulni a forint a héten. Az euróval szemben a kurzus lényegében az 50 napos mozgóátlag felett hullámzott, ami 385,65-nél jelent támaszt. Ellenállás 389 forint körül adódhat. Szombat délben hozzávetőleg 388 forintot ért egy euró.

Nekik is fáj:

A háború hatására az izraeli deviza, a sékel a dollárral szemben hétfőig 2,7, majd csütörtökig további 0,6 százalékot gyengült, vagyis a háború csak viszonylag kis mértékű leértékelődést eredményezett. Ebben viszont közrejátszott, hogy a Bank of Israel gyors és számottevő, 30 milliárd dolláros beavatkozásról döntött, ami megtámasztotta az árfolyamot – jelezte lapunknak Regős Gábor.

A rubel esetében ennél nagyobb leértékelődés történt, amiben közrejátszott, hogy a nyugati államok a szankciók keretében zárolták az orosz jegybank tartalékainak egy jelentős részét, így megakadályozták, hogy effektíven beavatkozzon az árfolyam védelme érdekében

– világított rá a Makronóm Intézet vezető elemzője, kiemelve: emellett Oroszországban a tőkekivonás is sokkal nagyobb volumenű és gyorsabb ütemű volt. Az MBH Bank szerint hasonló forgatókönyvre nem számíthatunk Izrael esetében, mivel ha bevezetésre is kerülnek szankciók a tőkeerős országok részéről, azok pont az ellenkező felet fogják érinteni.

Ez mozgathatja a forintot a jövő héten

Hétfő délután jelenik meg a New York-i feldolgozóipari index, kedd délelőtt a német ZEW-index, illetve az amerikai ipari termelési adat.

Kedd reggel Navracsics Tibor beszél egy konferencián, amelyen nem kizárt, hogy az EU-s forrásokkal kapcsolatban új információk hangoznak el

– jelezte lapunknak Árokszállási Zoltán, ismertetve, hogy szerdán a szeptemberi, végleges EU-s inflációs adat, csütörtökön délután pedig a tengerentúli Philly Fed-index lehet érdekes a forint számára. „Továbbra is fontos lehet mindemellett az amerikai állampapírpiaci hozamok alakulása” – tette hozzá.

error: Content is protected !!