Rendkívüli bejelentés érkezett – Beszédet mondott Orbán Viktor!

Rendkívüli bejelentés érkezett – Beszédet mondott Orbán Viktor!

Rendkívüli bejelentés érkezett – Beszédet mondott Orbán Viktor! Telt ház előtt mondott beszédet Orbán Viktor Zürichben. A magyar miniszterelnök az idén 90 éves svájci konzervatív hetilap, a Weltwoche ünnepségén lépett pódiumra.

(Friss híreink)



Orbán Viktor kedden Bernben tárgyalt Alain Berset svájci szövetségi elnökkel és Ignazio Cassis külügyminiszterrel, ma pedig már Zürichben mond beszédet.

A magyar miniszterelnök a beszéde elején köszöntötte a jelenlévőket. Szokásához híven vicces megjegyzésekkel kezdett: „Nem tudom, kit lepett meg jobban, hogy ez a találkozás létrejött: a Weltwochét vagy engem?” Majd hozzátette: „most egy Adenauernek vagy Helmut Kohlnak kéne állnia ezen a pódiumon, de ma be velem kell beérniük.”



„Létezik svájci magyar barátság, elég csak Ganz Ábrahámra vagy Neumann Jánosra gondolni, akik Svájcban tanultak, mielőtt Magyarországon sikeresek lettek volna. És ott van 1956, amely komoly szenvedés volt Magyarországon, ezért köszönjük, hogy a svájciak befogadták a menekülteket, a magyarok pedig kivívták a megbecsülést és a tiszteletet, és ezért a magyaroknak jó hírük van errefelé. Ennél aktuálisabb, de fontos, hogy több mint 900 svájci cég dolgozik jelenleg Magyarországon. Több mint 30 ezer magyar családnak tehát az országban svájci cégek adnak kenyeret. Nekünk, magyaroknak és svájciaknak van egy közös problémánk, az Európai Unió. Svájc hiába nem tagja az EU-nak, a döntései ugyanúgy kihatnak rá. Én vagyok a leghosszabb ideje hivatalban lévő miniszterelnök Európában, van egy saját látásmódom Európára. Ma Európa problémáiról fogok beszélni önöknek. Európa elvesztette az önrendelkezési képességét, nem tudja felismerni, mik is a céljai, milyen eszközökkel érje el azt. Amit ma Európában látunk, az fáj.” – mondta Orbán Viktor, aki szerint a második világháború előtt Európának megvolt a képessége, hogy döntsön a saját sorsáról. Azonban ahelyett, hogy élt volna ezzel a lehetőséggel, az országok inkább egymásnak estek és legyengítették a másikat. Így aztán az Európán kívüli nagy hatalmak erősödtek meg, mint a Szovjetunió és az Egyesült Államok.

Ezután méltatta a 90. születésnapját ünneplő svájci lapot.

„A Weltwoche nem olyan, mint egy mainstream media, én pedig nem vagyok olyan, mint egy mainstream politikus. Engem érdekel, hogy mit gondolnak önök, több száz kilométerrel a hazámtól, és talán a Weltwoche olvasóit is érdekli, hogy mit gondolnak néhány száz kilométerrel keleti irányban. Megnyugtató, hogy a német nyelvű újságokban még mindig vannak konzervatív értékek képviselve. Európa többi országában progresszív liberális hegemónia van, és a konzervatív beszéd és program azonnali megbélyegzést von magával.”



A magyar kormányfő szerint komoly probléma, hogy Európa sorsa Amerikához van kötve.

„Ha az USA folytatja a világ nyugatosítást, azt fogja elérni, hogy az egész nem-nyugati világot szembe fordítja magával. Azok pedig, akik elutasítják az amerikai befolyást, egyre inkább Kína felé fordulnak. Fontos látni azt is, hogy az Egyesült Államoknak a világ többi része fontosabb, mint Európa, Brüsszelnek viszont nincsenek válaszai a kihívásokra. Pedig nagyon fontos lenne éppen az európai stratégiai szuverenitás visszaszerzése, amit mostanában a franciák is szoktak felemlegetni. Az unió vezetése jelenlegi formájában nem igen alkalmas, hogy kivezesse a közösséget a gödörből, mivel túl bürokratikus, az intézményeit pedig szellemi-ideológiai értelemben megszállta az USA és a progresszív-liberális erők.

Magyarország 2010-ben megtörte a progresszív-liberális hegemóniát, az elmúlt 13 évben Magyarország kidolgozhatta a saját modelljét, amely egész Európa számára megoldást kínálhat. Ennek egyik alapja a munkaalapú társadalom, amely biztosítja a jólétet a polgárai számára, de az munkából és nem segélyekből áll. A másik, hogy a családokat kell támogatni, nem a migrációt és a genderideológiát. A harmadik, hogy a Kelet és a Nyugat között nem választani kell, hanem kereskedni velük. Magyarország eredményei bizonyítják, hogy a modell működik, méghozzá annak ellenére, hogy Brüsszel szankciókat vetett ki hazánkra. Európának el kell fejtenie a posztmodern őrületet, nem függhet senkitől, az Egyesült Államoktól sem, hanem gazdasági és biztonsági szempontból egyaránt a saját lábára kell állnia. Magyarország nem a fekete bárány, hanem az első fecske!” – mondta Orbán Viktor.


Orbán Viktor szerint az Európai Uniót az Európa Tanácsnak kellene vezetnie, amelyben a tagállamok kormány-és államfői ülnek. Ehelyett egyre több döntést a brüsszeli intézmények hoznak meg, holott a bürokraták pont azért vannak ott, hogy a politikusok döntéseit végrehajtsák.

„Magyarországnak ilyen helyzetben sajátos felelőssége van. Magyarországon ugyanis nincs liberális hegemónia, a kormány ezt többször megtörte 2010 óta. Nincsenek koalíciós civakodások sem, mert világos felhatalmazása van a kabinetnek” – mondta a kormányfő, akit percekig felállva tapsolt a zürichi hallgatóság a beszéde végén.


 

error: Content is protected !!