Mi lesz a nyugdíjjal? Rossz hírek érkeztek az 1960 után születetteknek, ennek Ön sem örül most 2024-ben!

Mi lesz a nyugdíjjal? Rossz hírek érkeztek az 1960 után születetteknek, ennek Ön sem örül most 2024-ben!

Mi lesz a nyugdíjjal? Rossz hírek érkeztek az 1960 után születetteknek, ennek Ön sem örül most 2024-ben!

Az új nyugdíjkalkulátor bemutatása

Az emberek nagy része ma már tudatában van annak, hogy nehéz következnie a nyugdíjazással kapcsolatos szabályoknak. Éppen ezért összegyűjtöttük a legfontosabb információkat és elkészítettünk egy új nyugdíjkorhatár-táblázatot, hogy segítsünk eligazodni ebben a labirintusban.

Sok fiatal úgy véli, hogy esélytelen, hogy állami nyugdíjat kapjanak, amikor majd eljön a megfelelő idejük. A nyugdíjrendszerről szóló hírek pedig csak megerősítik őket ebben a hitükben. A nyugdíjkorhatár gyorsan emelkedik, a korábbi kedvezmények folyamatosan szűnnek meg. A helyzet az, hogy ma már szinte senki nem tudja pontosan, milyen feltételekkel tud majd nyugdíjba menni.

Ennélfogva elkészítettünk egy új nyugdíjkorhatár-táblázatot, ami segít megérteni, ki mikorra mehet nyugdíjba és milyen feltételekkel. Továbbá összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, amelyeket jó, ha ismersz.



Nők: nyugdíjazása bonyolultabbá válik

A nők hosszú ideje élvezhetik a korkedvezményes nyugdíj előnyeit, ami azt jelenti, hogy akiknek legalább 40 éves jogosultságuk (joghátrányos megszerzés) van, életkortól függetlenül nyugdíjba mehetnek.

A 32 év jogosultság azt jelenti, hogy ennyi időt kell tölteni munkában, ami alatt biztosítási jogviszonnyal kell rendelkezniük, és nyugdíjjárulékot is fizetniük kell. Ide számít mindenféle keresőtevékenység, táppénz, álláskeresési járadék, stb.

A következő időszakok nem számítanak be a 32 év jogosultságba:

– azok a tanulmányi időszakok, amelyek normális esetben beleszámítanak a jogosultságba

– a passzív táppénz időszaka

– a munkanélküli segítség időszaka

– az 1998. január 1. előtti fizetés nélküli szabadság első 30 napja, kivéve, ha a szabadságot gyermekápolás vagy gondozás miatt vették igénybe.

A jogosultság időtartamától csak akkor lehet eltérni, ha a hölgynek nehézségi vagy súlyosan fogyatékos gyermekét gondozta, akiért gondozási díjat kapott, vagy ha nagycsaládos, aki legalább négy gyermeket nevelt.



Ha súlyosan fogyatékos gyermeket gondoz, 2 év is elbocsátható. Ha nagycsaládos anyáról van szó, 1-1 év elengedhető gyermekenként. Itt a maximum 7 év a limit.

Hogyan jön össze a maradék 8 év?

Az úgynevezett “jogosultsági idő” alatt szerzett időszakok is ide számítanak, mint például a gyermeknevelési ellátások (pl. GYET, GYES, GYED, CSED), és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbefogadott gyermek után kapott gondozási díj is.

Például, ha egy nő otthon nevelte a gyermekét egészen 3 éves koráig, és eközben gyermeknevelési támogatásokat kapott, akkor 3 év jogosultságot szerzett.

Érdemes megjegyezni, hogy szolgálati időt nem lehet pénzzel megvásárolni.

error: Content is protected !!