MÁRCIUSTÓL ÚJ PROGRAMOT indítanak , gáz és elektromos sütőkre, FŐZŐLAPOKRA, páraelszívókra, mosogatógépekre, MOSÓGÉPEKRE, HŰTŐGÉPEKRE!

MÁRCIUSTÓL ÚJ PROGRAMOT indítanak , gáz és elektromos sütőkre, FŐZŐLAPOKRA, páraelszívókra, mosogatógépekre, MOSÓGÉPEKRE, HŰTŐGÉPEKRE!

Megváltozik 2021-től az energiatanúsítványok európai uniós szabályozása, ezzel szigorúbb jelölési rendszert vezetnek be a háztartási gépeknél és a világításnál. Ez várhatóan innovációra ösztönzi a gyártókat és még hatékonyabb energiafelhasználással működő eszközök kerülnek piacra. A döntésnek nem volt különösebb visszhangja Magyarországon, de jelentőségét tükrözi, hogy részben emiatt döntött az Electrolux itteni gyártókapacitásainak átszervezése mellett.

EZ IS ÉRDEKELHET :Számítógépekre indult pályázat ORSZÁGOSAN! Teljesen ingyenes számítógépeket osztanak szét! Magyarország bármely településén igényelheti és nem kell befizetni 1 forintot SEM! Részletek itt : ITT olvashatod a teljes cikket!

Miről szól az uniós szabályváltozás?

Az energiafelhasználás és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése érdekében az EU rendeleteket és irányelveket vezetett be az energiacímkézésre és a termékek környezetbarát tervezésére vonatkozóan. Az energiacímkék rendszere a vásárláskor világosan és egyszerűen jelzi a termékek energiahatékonyságát, emellett innovációra és új technológiák alkalmazására ösztönzi a gyártókat. A címkéket először 1994-ben vezették be számos háztartási gépet érintően, majd 2004-ben bővítették egy A-tól (leghatékonyabb) G-ig (legkevésbé hatékony) terjedő összehasonlító skálával.

A címkék az energiafogyasztására vonatkozó információk mellett konkrét adatokat is tartalmazhatnak a termék egyéb lényeges jellemzőiről, például a zajkibocsátásról vagy vízfogyasztásról.

error: Content is protected !!