Site icon Hitel fórum – családi pénzügyek

Fontos! Tavaszi szünet, óraátállítás és húsvét 2024 – minden egyszerre lesz, ezeket fontos tudni!

Fontos

Fontos! Tavaszi szünet, óraátállítás és húsvét 2024 – minden egyszerre lesz, ezeket fontos tudni!

Fontos! Tavaszi szünet, óraátállítás és húsvét 2024 – minden egyszerre lesz, ezeket fontos tudni!

Minden egyszerre jön!

Tavaszi szünet 2024, Óraátállítás 2024 és Húsvét 2024, erre kell figyelni!

Tavaszi szünet az idén már 11 napos lesz, március 28-án kezdődik és április 8-án ér véget. Ez hosszabb lesz, mint amit az elmúlt esztendőkben tapasztaltunk – emlékeztetett a Táborfigyelő vezetője. Mint mondta, az iskolai szünetek átrendeződése azt eredményezte, hogy rövidebb lett a nyári szünet, és valamelyest hosszabb a tavaszi, illetve a téli. Tóth Béla szerint ez már lehetőséget ad arra, hogy a szülők tavasszal is hosszabb táborozásra küldjék a gyerekeket. Míg az elmúlt években jellemzően két-három napos minitáborok voltak csak télen és tavasszal, az idén már akár 11 napos ottalvós táborokból is lehet válogatni.

Jön az óraátállítás is: Az idén március 31-re, azaz húsvétvasárnapra esik majd az első, tavaszi óraátállítás időpontja, ezúttal előre tekerjük majd egyel az órát: hajnal 2-kor már hajnal 3 óra lesz, így ezen az éjszakán a megszokottnál egy órával kevesebbet tudunk majd aludni.

Míg az óraátállítás pozitív hozadékainak még a léte is vitatott, negatív következményeiről rengeteg bizonyíték létezik a szakirodalomban. Egyes kutatások arra mutattak rá, hogy a szokás nyomán látványosan, 30 százalékkal ugrik meg a halálos közlekedési balesetek száma az óraátállítást követően, a munkahelyi balesetek száma pedig 6 százalékkal nőtt az átállítást követő első hétfő során.

Húsvét 2024: Húsvét a tavaszi napéjegyenlőség utáni eső első holdtöltét követő vasárnap van. Így húsvétnak minden évben március 22-e és április 25-e között kell lennie. A tavaszi napéjegyenlőség 2024-ben március 20-ra esik, az ezt követő első holdtölte március 25-én, hétfőn lesz, az ezt követő első vasárnap pedig, ami húsvét első napja, március 31., míg húsvéthétfő április 1.

A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. Az Újszövetség szerint Jézus – pénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt. Kereszthalálával megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett.

Exit mobile version