Jó hír – A nyugdíjemelés fontos a Kormánynak, rendkívüli bejelentés érkezett!
Jó hír – A nyugdíjemelés fontos a Kormánynak, rendkívüli bejelentés érkezett! Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookon jelentkezett egy videós bejegyzéssel, amelyben arról beszél, hogy mi történt az elmúlt időszakban a nyugdíjakkal.
A nyugdíjasok számíthatnak Magyarország kormányára – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter és Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója vasárnap, a Jókor magazin megjelenése alkalmából készült, a főtanácsadó Facebook-oldalán megosztott közös videóban.
„A tavalyi 18,5 százalékos nyugdíjemelés után idén év elején 6 százalékkal növeltük a nyugdíjakat, februárban pedig ismét kifizettük a baloldal által elvett 13. havi nyugdíjat” – mondta a miniszter.
Hozzátette, hogy az év eleji 6 százalékos emelés a nyugdíjak reálértékében is növekedést jelent, ugyanis az éves infláció ennél várhatóan jóval alacsonyabb lesz.
Varga Mihály szerint így nemcsak megőrzik a nyugdíjak vásárlóerejét, hanem emelik is azt. Azt mondta, hogy a nyugdíjak összegét 2010 óta a kétszeresére emelték, a reálértékét pedig több mint 20 százalékkal javították.
Ki részesülhet kivételes nyugellátás-emelésben?
Kivételes nyugellátás-emelés engedélyezhető
-
- a nyugellátásban részesülő, az öregségi nyugdíjkorhatár fölötti személynek,
- a megváltozott munkaképességű özvegyi nyugdíjasnak;
- az özvegyi nyugdíjasnak, ha fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodik; továbbá
- az árvaellátásban részesülő személynek.
Kivételes nyugellátás-emelés akkor engedélyezhető, ha a nyugellátás és a kérelmező számára folyósított egyéb rendszeres pénzellátás együttes havi összege nem haladja meg a 120.000 forintot.
Ki nem részesülhet kivételes nyugellátás-emelésben?
Nem engedélyezhető kivételes nyugellátás-emelés annak a személynek, aki nem nyugellátásban részesül (pl.: megváltozott munkaképességű személyek ellátásában, rokkantsági járadékban, időskorúak járadékában részesülők).
Továbbá annak a személynek sem,
- akinél a nyugellátás megállapításától, továbbá a korábbi kivételes nyugellátás-emeléstől számított 3 év még nem telt el, továbbá,
- aki tartós bentlakásos intézményben él,
- aki otthont nyújtó ellátásban részesül, illetőleg javítóintézetben van elhelyezve.
- aki előzetes letartóztatásban van, szabadságvesztés büntetését tölti.