1 perce érkezett: Lezuhant Magyarországon egy repülőgép, több halott van! A tűzoltók már a helyszínen vannak!

1 perce érkezett: Lezuhant Magyarországon egy repülőgép, több halott van! A tűzoltók már a helyszínen vannak!

A Blikk is megírta, hogy bemutatórepülés közben lezuhant a fehérvári repülőnapon vasárnap délután egy sportrepülő. A feol.hu szerint a helyszínen lévők csak annyit láttak, hogy a T28 Trojan típusú repülőgép forduló közben megbillent, elveszítette sebességét és lezuhant.



Lapunknak az Országos Mentőszolgálat elmondta, hogy a rendezvényt biztosító mentők kezdték meg a sérültek ellátását, mentőautók és három mentőhelikopter is a helyszínre érkezett. Két ember életét nem lehetett megmenteni. Hárman (egy kislány, egy nő és egy férfi) súlyos égési sérüléseket szenvedtek, őket mentőhelikopterekkel szállítják budapesti kórházakba. Egy kisfiú könnyebben sérült, őt helyszíni ellátás után a székesfehérvári kórházba szállítják.

A helyszínre érkezett mentők és rendőrök a honvédség segítségével dolgoznak a helyszínen. A nézőktől nyugalmat kértek a rendezők, de a légiparádé természetesen nem folytatódott.



A Fejér vármegyei hírportál azt írja, hogy repülőszakmai szempontból nézve esélytelen volt túlélni tragédiát. A repülőgép bemutatót hajtott végre és az úgynevezett 01-es pálya végében, a hangárok felől nézve Dinnyés irányában történt a leizuhanás, kevéssel a nézők számára fenntartott parkoló előtt. A tragédiával végződött manőver egy alacsony magasságban végrehajtott úgynevezett orsó volt, és nagy valószínűséggel a kelleténél kisebb sebességgel hajtotta azt végre a pilóta, és a gép „lecsúszott”. Ha nagyobb a magasság, a pilótának még maradt volna ideje helyesbítenie, így azonban nem volt erre semmi esélye.



A Magyar Nemzet szerint a most lezuhant North American Aviation T–28 Trojan repülőgép két éve érkezett Magyarországra és ez volt az egyetlen ilyen gép az országban. A Délmagyar 2021-es cikke szerint az első köröket a magyar légtérben és magyar lajstromjellel Szeged felett tette meg. A gép tulajdonosa, Rózsavölgyi Vilmos az első felszállás előtt elmondta, hogy a repülőgépet 1951-ben gyártották és 1956-ig az amerikai légierőnél volt, majd eladták a franciáknak. A 70-es évek végén került vissza Amerikába, magánkézbe, majd később Dél-Afrikából egy svájci állampolgár vette meg. A gépet szétszedték, úgy szállították át Svájcba, majd Rózsavölgyi április 24-én baráti kapcsolatai segítségével vásárolta meg.






error: Content is protected !!