4,5 milliós támogatás jár családoknak, egyedülállóknak, házasoknak, élettársaknak >>> Ez vissza nem térítendő állami támogatás 2020-ra!!!

4,5 milliós támogatás jár családoknak, egyedülállóknak, házasoknak, élettársaknak >>>

Ez vissza nem térítendő állami támogatás 2020-ra!!!

Osszátok meg >>>

CSALÁDOK FIGYELEM! ÚJ, EDDIG NEM LÉTEZŐ 4,5 MILLIÓ FORINTOS TÁMOGATÁS JÖN >>

CSALÁDOK ÉS EGYEDÜLÁLLÓK IS IGÉNYELHETIK! MUTATJUK HOL ÉRDEKLŐDHETSZ >>48 ÓRÁN BELÜL FELVESZIK VELED A KAPCSOLATOT HA KÉRED!

Családosok, egyedülállók figyelem! Eddig nem létező, teljesen új, akár 4,5 millió forintot jelentő támogatás családosoknak, élettársaknak, pároknak és egyedülállóknak is! MUTATJUK HOL ÉRDEKLŐDHETSZ >>

48 ÓRÁN BELÜL FELVESZIK VELED A KAPCSOLATOT HA KÉRED!

Már több mint egy éve fogadta el a törvényt a Parlament és el is indult idén az első Nemzeti Otthonteremtési Közösség (NOK) szervezése Magyarországon. Török Béla a Carion Csoporthoz tartozó Central NOK Szervező Zrt. vezérigazgatója, a Portfólió készített vele egy interjút, azt is elárulta, hogy az új lakások piacának legalább 5-10%-át szeretnék lefedni.

A törvény egy otthonteremtő, gazdaságélénkítő csomag részeként született meg és azok számára biztosít egy új és nem banki, hanem közösségi finanszírozású lehetőséget, akik szeretnének teljesen új építésű otthont vásárolni és ezt tervezetten szeretnék megvalósítani a lehető legalacsonyabb költséggel.

Nem hitelintézet a NOK, engedélyt kapott az MNB-től, de komoly szabályozott keretek között, és a tagok befizetéseit nem helyezi ki kockázatos hitelként idegeneknek, hanem ez egy teljesen zárt rendszer, a kiválasztást követően a jogosultak vásárlásai kerülnek megfizetésre befizetésekből. Ezért nincs szükség arra, hogy a befizetőket az Országos Betétbiztosítási Alap védje: Szintén garanciát jelent a befizető tagok számára, hogy a megelőlegezett tagi kifizetések 3%-ának megfelelő NOK tartalékalapot is képeznek. A vissza nem térítendő állami támogatás 2020 Januártól igényelhető.

A megcélzott lakás árának 1 ezrelékét is elkérhetik szervezés díjként havonta a tagoktól, de legfeljebb 20 ezer forintot.

A következő díjakkal kell számolniuk a tagoknak:
• amennyiben a szerződéses érték 15.000.000 Forint és a futamidő 180 hónapos, abban az esetben egyszeri 150.000 forint a regisztrációs díj
• 15.000 Ft a havi rendszerességgel fizetendő szervezési díj, vagyis a szerződéses érték 0,1%-a,
• szintén havi rendszerességgel kell fizetni a hitelfedezeti életbiztosítás díját, ez pedig a szerződéses érték 0,02%-a,, tehát havonta 3.000 forint.
• Az ingatlan megvásárlására fordítható összeg összesen 15.000.000 Ft + 4.500.000 Ft állami támogatás.
Emellett még az ingatlanvásárlás után az ingatlanra kötendő biztosítás díját is havi rendszerességgel fizetni kell, ennek az összege függ a megvásárolt ingatlantól.

A rendszernek az a jellegzetessége, hogy a másik rovására senki sem kerülhet előnybe és szintén közösség számláját gyarapítják a licit nyertesek befizetései is, ez pedig jócskán felgyorsítja a közösség tagjainak lakáshoz jutását.
Nagy előny, hogy a közösség tagjai az ingatlanpiacról ott és olyan új építésű lakást vásárolhatnak, amilyet csak szeretnének.

A legfontosabb tanács azok számára, akik be szeretnének lépni, első lépésként fel kell mérniük reálisan az anyagi helyzetét, és csak akkor érdemes szerződni, ha biztos abban, hogy nem fog gondot okozni a rendszeres részletfizetés vállalása a saját anyagi lehetőségeihez képest. Természetesen az a célja minden otthonteremtési közösségnek, hogy a rendszeresen fizető tagok meg tudják vásárolni az új építésű ingatlan. Azoknak a tagoknak a befizetéseit is kezeli, akik időközben abbahagyják a megtakarítások befizetését. Ebben az esetben természetesen a közösség először a rendben fizető tagok új ingatlanainak megvásárlását segíti, majd végül elszámol azokkal a tagokkal is, a közösség megszűnési eljárása keretében, akik abbahagyták a megtakarítások befizetését. Nagy előnyt jelenthet, hogy a szerződés átruházására is van lehetőség, természetesen az új tagnak is meg kell felelnie a törvényi előírásoknak.

Az ország egész területén a NOK rendelkezésére állnak több éves múltra visszatekintő, jó hírnévvel, sok éves tapasztalattal rendelkező és megbízható közvetítő cégek , akik kifejezetten olyan munkatársakkal oldják meg a termék értékesítését, akik rendkívül alaposan felkészültek, részt vesznek szakmai oktatáson, amely a NOK termék ismeretével kapcsolatos és sikeres vizsgát tesznek. Interneten is elérhetők a cég honlapján: www.cnok.hu , az érdeklődőkkel 48 órán belül felveszik a NOK munkatársai a kapcsolatot. Ha valaki személyesen szeretne tájékozódni vagy szerződést kötni, akkor azt megteheti a központi ügyfélszolgálati irodában Budapesten, a Váci út 17. alatt.

 

Állami támogatás 2020-ban

Állami támogatásra csak úgynevezett megbízható szervező minősítésű szervező által működtetett közösség tagja lehet jogosult. Ezt a minősítést alapesetben minimum két év működés után a Hatóság adja, amelytől a jogszabályi megfelelés esetén lehet csak eltérni. Fennállhat annak a kockázata, hogy ha a tag olyan közösségbe lép be, amely szervezője a belépéskor nem minősül megbízható szervezőnek és két év után sem kapja meg ezt a minősítést, akkor eleve elesik az állami támogatás lehetőségétől. Ezzel kapcsolatban a szervezőnek nincs kártérítési felelőssége.

Az állami támogatás mértéke a rendszeres havi előtakarékossági befizetés 30 százaléka, de legfeljebb havonta 25 ezer forint. Annak érdekében, hogy a tag maximálisan ki tudja használni az állami támogatást, havonta közel 85 ezer (évente 1 millió forint) előtakarékossági befizetést kell teljesítenie.

A tagsági jogviszony teljes időtartamára járó állami támogatást egy összegben, az adásvételi szerződés megkötése után 45 napon belül a közösség javára fizeti a központi költségvetés. Jogosulatlan igénybevétel esetén a támogatást vissza kell fizetni.

Egy magánszemély csak egy szerződés után igényelhet állami támogatást csak abban az esetben, ha a szervező megbízható szervezőnek minősül.

Nem jár az állami támogatás, ha a szervező nem minősül megbízható szervezőnek.

Állami támogatásra az jogosult, aki

  • magyar állampolgár,
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogát Magyarország területén gyakorló személy, vagy
  • letelepedett vagy bevándorolt jogállású, menekültként vagy oltalmazottként elismert személy.

Aki a tagsági szerződés megkötését megelőzően a lakástakarék-pénztárakról (LTP) szóló törvény alapján az LTP megtakarítás után már részesült állami támogatásban, a közösségbe befizetett államilag támogatott megtakarítás után már nem jogosult további állami támogatásra.

error: Content is protected !!