LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS 2020: ÍGY KAPHATSZ PÉNZTÁMOGATÁS VILLANYSZÁMLÁRA, VÍZDÍJRA, GÁZSZÁMLÁRA ÉS MÁS CSEKKEKRE!

LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS 2020:

ÍGY KAPHATSZ PÉNZTÁMOGATÁS VILLANYSZÁMLÁRA, VÍZDÍJRA, GÁZSZÁMLÁRA ÉS MÁS CSEKKEKRE!

Lakásfenntartási támogatásban részesülhet az a személy, aki a város közigazgatási területén lévő

  1. a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény 91/A. § 6. pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő ingatlanban életvitelszerűen lakik, és
  2. önkormányzati bérlakás esetén lakásának bérleti jogát nem a Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának – lakások bérletéről szóló – 25/2006. (VII.12.) rendelete 2. § (3) bekezdés a) pontja alapján szerezte, és
  3. a kérelem benyújtásának időpontjában – az érintett ingatlanban – az egy főre eső lakás alapterülete eléri a 6 négyzetmétert, valamint
  4. az ingatlan megfelel az e rendelet 18. § (2) bekezdésében szabályozott feltételeknek.

A jogosultság megállapításánál figyelembe vehető havi nettó jövedelem nem haladhatja meg

  1. egyszemélyes háztartás esetében a nyugdíjminimum 250 %-át,
  2. két személyes háztartás esetében a nyugdíjminimum 450 %-át,
  3. többszemélyes háztartás esetében a nyugdíjminimum 700 %-át, továbbá

a háztartás tagjai egyikének sem lehet vagyona.

A támogatás mértéke

október 1. – március 31. közötti időszakra havi 5.400,-Ft.

Ügyindítás

Az eljárás kérelemre indul, melyet a Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának ügyfélszolgálati irodáin – az erre rendszeresített formanyomtatványon – lehet benyújtani.

A benyújtási határidő folyamatos.

Vonatkozó jogszabályok

  • 1993. évi III. tv.
  • 2016. évi CL. tv.
  •  Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 2/2015. (II.10.) rendelete

Szükséges mellékletek

  • a háztartásban élők személyek kérelem benyújtását megelőző havi jövedelmének igazolása,
  • vagyonnyilatkozat,
  • annak a szolgáltatónak a számlalevele, ahova támogatás folyósításra kerül,
  • lakás alapterületének hitelt érdemlő igazolása,
  • önkormányzati bérlakás esetén igazolása a bérbeadás jellegére vonatkozóan.

FONTOS! Új támogatás jött a lakásfenntartási támogatás helyett! Most ezen a címen, néven adnak pénzt lakásfenntartásra, vízdíjra, villanyszálára, fűtésre! RÉSZLETES INFÓK ITT >>>>

EZ JÖTT A LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS HELYETT >> ÍGY KAPHATSZ PÉNZTÁMOGATÁS VILLANYSZÁMLÁRA, VÍZDÍJRA, GÁZSZÁMLÁRA ÉS MÁS CSEKKEKRE! RÉSZLETES INFÓK ITT >>>>
Így igényelhetsz támogatást vízre, áramra, villanyszámlára, gázszámlára, egyebekre! EZ van MOST a lakásfenntartási támogatás helyett! Akár már hétfőn beadhatod az igénylést >>>

Tavasszal durván átalakult a szociális rendszer.Megszűnt az egyik legtöbbet igénybe vett lakásfenntartási támogatás is!A változtatásokkal a kormány célja az, hogy a rászorulók átláthatóbb és igazságosabb keretek között juthassanak hozzá az őket megillető támogatási formákhoz.

EZ IS ÉRDEKELHET :Százezreket kaphattok vízre, villanyra, gázra, fűtésre ha köztartozásotok van! ÍGY LEHET IGÉNYELNI! MÁR IGÉNYELHETŐ! 3 évente egyszer nagy pénzt kaphatsz villanyszámlára vízszámlára, szemétszámlára, fűtésszámlára! A legtöbben még soha ne is hallottak erről a lehetőségről, pedig óriási segítség! Már igényelhető!!!! ITT olvashatod el a cikket!

A szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár elmondta, több eddigi szociális támogatás elnevezése megváltozik ugyan, de a szociális támogatásokra fordított állami és önkormányzati források együttes összege nem fog csökkenni.
A változtatások szerint szociális támogatásokat márciustól két helyről kérhetnek az érintettek: egyrészt a járásoktól, másrészt a helyi önkormányzatoktól (Budapesten mindkettő kerületi szinten működik). A szociális támogatásoknak ennek megfelelően két formája lesz: a járásoknál az úgynevezett jövedelemkompenzáló-, míg az önkormányzatoknál kiadáskompenzáló támogatások igényelhetők.

A jövedelemkompenzáló támogatás célja, hogy mindenki számára biztosítsanak egyfajta minimumot a “túléléshez”, ha nincs más jövedelme. Kiadáskompenzáló támogatást pedig azok kérhetnek, akiknek nehézséget jelent a rezsi, vagy más családi kiadás kifizetése.

A – járásoktól kérhető – jövedelemkompenzáló támogatások közé tartozik továbbra is a közgyógyellátás, az ápolási díj, az időskorúak járadéka. Az önkormányzatoktól két új támogatási forma kerül a járási szintre az aktív korú munkanélküliek ellátásaként. Az egyik a munkaképeseknek nyújtandó foglalkozáshelyettesítő támogatás (fht), míg a másik a nem munkaképeseknek nyújtandó egészségkárosodotti és gyermekfelügyeleti támogatás (korábbi nevén rendszeres szociális segély).
A közfoglalkoztatásban dolgozók nem kapnak fht-t, de amint kikerülnek onnan, a támogatást újra folyósítják a számukra.
A jövedelemkompenzáló támogatásokat márciustól teljes egészében a központi költségvetésből finanszírozzák, az önkormányzatoknak ebben már nem lesz szerepük. Az e támogatásokhoz való jogosultságot a járási hatóságok állapítják meg országosan egységes elvek alapján.

Az önkormányzatoktól kérhető kiadáskompenzáló támogatások elnevezése márciustól egységesen “települési támogatás” lesz; ebbe tartoznak majd bele a korábbi különböző átmeneti-, családi krízis-, lakásfenntartási- vagy más címen kifizetett segélyek.

Czibere Károly elmondta, a települési támogatások helyi rendszeréről, szempontjairól, igénylési feltételeiről, valamint a segély összegéről márciusig valamennyi települési önkormányzat képviselő-testületének rendeletet kell alkotnia. Jelezte: e támogatás felső határa (az öregségi nyugdíjminimum összege) legfeljebb 28 500 forint lehet havonta.

Az államtitkár véleménye szerint igazságosabb lesz a rendszer, hiszen helyben, az önkormányzatoknál jobban látják, ki a valóban rászorult, és ki az, aki csak vissza akar élni a támogatási rendszerrel. Arra is felhívta a figyelmet, nem történhet meg, hogy egy szegényebb önkormányzat nem tud települési támogatást adni az ott élőknek. Czibere Károly közlése szerint ma 261 olyan város van Magyarországon, amelyek a jelentős mértékű iparűzési adóbevételükből ki tudják majd fizetni ezeket a támogatásokat, a többi önkormányzat a központi költségvetési támogatásból kapja meg a szükséges forrásokat. Jelezte: erre várhatóan 30-34 milliárd forintos keretet különítettek el egy differenciált területi kiegyenlítési rendszerben.

Az államtitkár az átalakítást azzal indokolta, hogy átláthatatlan volt a szociális támogatási rendszer, és nagyon kusza volt az is, milyen segélyt finanszíroznak helyi, járási vagy állami szinten. Utalt arra is, hogy az önkormányzatok jelzései szerint sok volt a visszaélés, becslések szerint pedig a támogatások mindössze 60 százaléka jutott el a legrászorultabbakhoz. Czibere Károly azt mondta, bízik abban, hogy a márciusi változtatással két évtized után végre rendet tudnak tenni a támogatási rendszerben.

error: Content is protected !!