ITT AZ MTI KÖZLEMÉNY : MÁR A PARLAMENT előtt a törvényjavaslat >>> ELVENNÉK A CSALÁDI PÓTLÉKOT, ha a gyerek az iskolában……

ITT AZ MTI KÖZLEMÉNY : MÁR A PARLAMENT előtt a törvényjavaslat >>> ELVENNÉK A CSALÁDI PÓTLÉKOT, ha a gyerek az iskolában……

Jelenleg 12.200 forint a legalacsonyabb, 25.900 forint a legmagasabb folyósított összeg havonta. A folyósított összeg függ a gyermekek számától, attól, hogy egyedülálló-e a nevelő szülő, vagy teljes családban nevelkedik a gyermek, illetve egészséges vagy tartósan beteg gyermekről van szó. Ennek függvényében az alábbiak szerint alakul a havonta kifizetett összeg:

egy gyermek után: 12.200 forint,
egy gyermek után, ha egyedülálló neveli: 13.700 forint,
kettő gyermek után: 13.300 forint gyermekenként,
kettő gyermek után, ha a szülő egyedül neveli: 14.800 forint gyermekenként,
három vagy több gyermek után: 16.000 forint gyermekenként,
három vagy több gyermek esetén, ha egyedül neveli valamelyik szülő: 17.000 forint
gyermekenként,
súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg gyermek esetén: 23.300 forint gyermekenként,
ha súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg a gyermek, és a nevelő egyedülálló, akkor a
havi családi pótlék összege 25.900 forint gyermekenként.

Horváth László bejelentette: javasolni fogják, hogy elvehessék a családi pótlékot azoktól, akiknek a gyerekét iskolai erőszakért ítélték el. A politikust a gyöngyöspatai szegregáció miatt megítélt kártérítésről kérdezték. A térség fideszes parlamenti képviselője elmondta: van olyan érintett, aki “az iskolát és csakis az iskolát” okolja, amiért 16 évesen csak hat osztályt végzett, ugyanakkor több mint kétezer órát, vagyis két tanévnyi időt hiányzott az iskolából. A politikus szerint ez a fiatal nem okolhatja sem a tanárt, sem az iskolát, amiért az nem adott neki kellő tudást, hanem csak a családja és ő a felelős ezért.-írta meg a Blikk.

A politikus kiemelte: az erőszakot ki kell vezetni az iskolából, mert – mint mondta – ahol erőszak van, ott sem tanítani, sem tanulni nem lehet. Hozzátette: ezért már a Parlament előtt van a köznevelési törvény módosítása, illetve a kormány döntött az iskolaőrség felállításáról és a büntethetőség korhatárának leszállításáról.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy az erőszak gyökere nem az iskolában van, hanem a családban, a társadalmi környezetben, ahol az erőszakos gyerek megtanulja a viselkedési mintákat, amiket majd bevisz az iskolába. Mint mondta, javasolják, hogy amelyik gyereket elítélik iskolai erőszak miatt, annak családjától vonják meg a családi pótlékot egy évre. – (MTI)

error: Content is protected !!